Reklama

W Katowicach na promilach. Pierwszy weekend wakacji nie należał do najspokojniejszych w Katowicach. Dobrą wiadomością jest to, że nie doszło w jego trakcie do żadnego wypadku, było za to dużo kolizji i niestety pijanych kierowców.

W sumie przez cały weekend nad bezpieczeństwem w Katowicach czuwało 300 policjantów, prawie połowa z tego, to mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego. Wszystko w ramach akcji „Bezpieczny Weekend – Pierwszy Weekend Wakacji”, która wystartowała w piątek o 6.00.

Reklama

–  W akcji wzięło udział ponad 300 katowickich policjantów. Głównym celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Dlatego też policjanci szczególną uwagę zwracali na przestrzeganie ograniczeń prędkości, a także używanie pasów bezpieczeństwa, fotelików dla najmłodszych pasażerów oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego. Sprawdzana była również trzeźwość kierowców. Niestety okazało się, że 11 kierujących prowadziło swoje pojazdy po alkoholu – informuje policja.

Cieszyć trzeba się z tego, że nie doszło do żadnego wypadku w trakcie minionego weekendu. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o stłuczkach. W tym czasie na katowickich drogach odnotowano 44 kolizje.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.