Pies / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Mieszkańcy chcą budowy wybiegu dla psów. Do Urzędu Miasta Katowice trafiła petycja, pod którą podpisało się prawie 200 osób. Mieszkańcy chcą utworzenia wybiegu dla psów w południowych dzielnicach Katowic. Sprawę poparł w swojej interpelacji radny Krzysztof Pieczyński.

Mieszkańcy południowych dzielnic, po raz kolejny poprosili władze o utworzenie wybiegu dla psów w tej części miasta. Ich starania poparł radny miejski Krzysztof Pieczyński z Forum Samorządowego, który zwrócił uwagę, że pod petycją podpisało się niemal 200 osób. Wybiegi są coraz bardziej popularnym sposobem na wydzielenie strefy, gdzie mogą bez przeszkód przebywać czworonogi. Przyczynia się to także do mniejszego zanieczyszczania odchodami pozostałych trawników i zieleńców.

Reklama

Psy potrzebują

W połowie czerwca, radny Pieczyński wystosował w tej sprawie interpelację do prezydenta miasta Marcina Krupy. Wskazał w niej, że wybieg dla psów to jedyne miejsce, gdzie bez ryzyka i konsekwencji możemy wypuścić psa bez smyczy i kagańca.

– W miejscach publicznych, jak parki czy ulice, właściciel ma obowiązek trzymać pupila na smyczy, a w przypadku, gdy pies zaliczany jest do ras niebezpiecznych, musi mieć założony także kaganiec. Takie wybiegi są świetnym rozwiązaniem zarówno dla czworonogów, jak i ich właścicieli – wyjaśniał Krzysztof Pieczyński. – W wydzielonej części trawnika pies może swobodnie hasać bez smyczy, a właściciel może być spokojny, że jego podopieczny ma zapewnioną aktywność fizyczną i towarzystwo innych psów. Zważywszy na rozbudowę południowych dzielnic Katowic, zwracam się z prośbą o rozważenie budowy w tych dzielnicach wybiegu (bądź wybiegów) dla psów – dodał w swojej interpelacji radny.

Do sprawy nie odniosły się jeszcze władze Katowic.

Reklama

1 Komentarz

  1. Południowe dzielnice: Kostuchna, Podlesie, Zarzecze itp. mają wiele miejsc, gdzie mogą wypuścić pieski, ale w centrum miasta, albo w takich dzielnicach jak Zawodzie, Bogucice, czy Załęże oprócz betonu nic nie ma! Takie wybiegi dla psiaków powinny się znaleźć w każdej dzielnicy! Ja z moim muszę jeździć na Wełnowiec, albo na Nikisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.