Reklama

W Katowicach będzie Skwer Prymasowski. Do biura rady miejskiej trafił projekt uchwały w sprawie nadania nazwy ‘Skwer Prymasowski”. Chodzi o teren przy ul. Henryka Jordana, w sąsiedztwie Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego, na którym w 2016 r. odsłonięto pomnik prymasa ks. Augusta Hlonda.

Teren, który miałby zostać nazwany, leży w rejonie ul. H. Jordana i ul. Wita Stwosza, na północ od budynku Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, blisko archikatedry i Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Projekt uchwały wpłynął do bBiura Rady Miasta Katowice w dniu 21 czerwca br.

Reklama

W uzasadnieniu do projektu uchwały zapisano, że:

O nadanie nazwy „Skwer Prymasowski” placowi położonemu przy ul. Henryka Jordana w Katowicach, na którym znajduje się pomnik kardynała Augusta Hlonda, wnioskowali do Przewodniczącej Rady Miasta Katowice pismem z dnia 8 lipca 2016 roku radni Rady Miasta Katowice: Marek Chmieliński, Michał Luty i Piotr Pietrasz. Komisja Organizacyjna Rady Miasta Katowice na posiedzeniu w dniu 13 września 2016 roku przychyliła się do tego wniosku. Ze względów formalno-prawnych, nadanie przedmiotowej nazwy możliwe było z chwilą, gdy nieruchomość na której położony jest plac stała się własnością Miasta Katowice, co nastąpiło w dniu 20 marca 2018 roku […].

Nowa nazwa wejdzie w życie, jeśli uchwała zostanie przyjęta przez radnych miejskich. Sprawa będzie rozpatrywana na sesji plenarnej Rady Miasta Katowice w najbliższy czwartek 28 czerwca. Projekt uchwały dostępny jest tutaj.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.