Rolkostrada / fot. UM Katowice
Reklama

Miasto otwiera rolkostradę w Dolnie Trzech Stawów. Dobudowaną kolejną nitkę, która wraz z obecną stworzyła blisko 4 km pętle. Inwestycja kosztowała 2,6 mln zł, jej oficjalne otwarcie zaplanowano na sobotę 23 czerwca.

– Rolkostrada znajdująca się w Dolinie 3 Stawów to blisko 4 kilometry świetnie przygotowanych tras dla amatorów i tych, którzy jeżdżą na rolkach już od lat – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – W ramach zrealizowanej inwestycji powstała rolkostrada, a wzdłuż niej ścieżka dla pieszych oraz miejsca do wypoczynku, piknikowania i ścieżka edukacyjna – dodaje prezydent.

Reklama

Trzy stawy, to jedno z ulubionych miejsc rolkarzy. Trasa jeszcze do niedawna liczyła prawie 2 km i miała swój początek w rejonie ulicy Francuskiej i prowadziła aż na wysokość stawu kąpielowego. Po rozbudowie prowadzi wzdłuż lotniska Muchowiec.

W ramach budowy wykonano również krawężniki i odnowiono boczne alejki. Przy nowym odcinku powstała drewniana altana z ławkami i stołami do odpoczynku. Dodatkowo zrealizowano ścieżkę edukacyjną pomiędzy nową nitką, a dotychczasową trasą dla rolkarzy.

Uroczyste otwarcie nowo dobudowanej nitki odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 23 czerwca 2018 roku od 14.00 do 16.00.

Otwarciu towarzyszyć będzie rodzinny piknik z udziałem prezydenta Katowic Marcina Krupy.

– W Katowicach blisko połowa powierzchni miasta to tereny zielone, o które na co dzień dbają pracownicy Zakładu Zieleni Miejskiej. Na otwarcie nowej inwestycji przygotowaliśmy ponad tysiąc roślin, które przekażemy mieszkańcom uczestniczącym w sobotnim wydarzeniu – zapowiada Mieczysław Wołosz, dyrektor ZZM Katowice.

Nie dla rowerzystów

Miasto już zapowiedziało, że rolkostrada nie jest dla rowerzystów. Magistrat mówi, że mają swoje trasy.

– Ze względów bezpieczeństwa wszystkich osób spędzających czas na trasach obowiązuje zakaz wjazdu na nową rolkostradę rowerzystów. Dzięki temu każdy korzystający ze ścieżek będzie mógł korzystać z nich bardziej komfortowo i bezpiecznie. Dla rowerzystów przygotowano blisko 140 km tras w Katowicach, w tym czerwony szlak na terenie Doliny Trzech Stawów. Ponadto mogą korzystać z głównej nitki rolkostrady wzdłuż ulicy Trzech Stawów – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Reklama

1 Komentarz

  1. 140 km tras 🙂 🙂 kończących się nagle, że o nawierzchni nie wspomnę (od namalowanych na ulicy po kostkę o dziurach nie mówiąc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.