Wtorkowy mecz z Senegalem niestety przegraliśmy 2:1, ale wydarzenie przyciągnęło rzesze miłośników piłki nożnej do różnych Stref Kibica w całej Polsce. Te Katowickie pękały w szwach, podobnie w innych miastach, największą jednak zorganizowano w Warszawie na PGE Narodowym. Stadion Śląski w Chorzowie najwyraźniej przespał mecz Reprezentacji Polski. 

W Katowicach Strefa Kibica przyciągnęła tłumy na Rynek. Miejska Strefa pomieści 1000 osób, a 400 miały zapewnione miejsca siedzące. Przygotowanie Strefy, która działać będzie przy „Skarbku” do 15 lipca to koszt 115 tys. zł. O jej utworzenie wcześniej wnioskował radny Krzysztof Pieczyński z Forum Samorządowego.

– Mam nadzieję, że razem z kibicami w strefie świętować będziemy sukcesy naszej reprezentacji – mówił jeszcze przed meczem prezydent Katowic Marcin Krupa, ale na te sukcesy chyba trzeba będzie jeszcze poczekać.

 

Ta na Rynku, to jedna z kilku Stref Kibica w Katowicach. Swoją przygotowała m.in. Silesia City Center, tamtejsza będzie otwarta do 28 czerwca na Placu Cynamonowym. Dodatkowe atrakcje (jak choćby piłkarzyki oraz konsole PlayStation z grą FIFA 18) będą dostępne w dniach 19, 24 oraz 28 czerwca.

W Katowicach transmisję meczów można oglądać także w Strefach Kibica Hotelu Novotel. Biało-Czerwonym można było kibicować praktycznie w całym regionie – Gliwicach, Sosnowcu, Pszczynie, Bielsku-Białej czy Częstochowie.

Rekordowa Warszawa

Największa rzesza kibiców zebrała się na PGE Narodowym w Warszawie. Tam Narodowa Strefa Kibica była płatna, a skorzystało z niej prawie 40 tys. fanów Biało-Czerwonych.

Hymn Polski w Narodowej Strefie Kibica

Hymn Polski w Narodowej Strefie Kibica na PGE Narodowym! Panie i Panowie, zaczynamy transmisję meczu Polska-Senegal 🙂

Opublikowany przez PGE Narodowy 19 czerwca 2018

Goście w Narodowej Strefie Kibica stworzyli cudowną atmosferę, którą będziemy bardzo długo wspominać. W Domu Reprezentacji Polski w dniu meczu zgodnie z planem rozbrzmiał Hymn Polski śpiewany przez dziesiątki tysięcy biało-czerwonych kibiców. Obejmując stanowisko prezesa PGE Narodowego zapowiadałam, że stadion zacznie samodzielnie organizować duże wydarzenia. Sukces tego projektu dodatkowo utwierdził mnie w przekonaniu, że jest to właściwa ścieżka naszego rozwoju. Mamy świetny zespół, który jest w stanie samodzielnie zrealizować praktycznie każdy rodzaj wydarzenia, a to otwiera przed nami możliwości, o których wcześniej tutaj nawet nie myślano — mówi Alicja Omięcka, prezes PGE Narodowego.

W tym czasie swojej strefy nie organizował największy w regionie obiekt sportowy –  Stadion Śląski.

Przypominamy, że nasi grają w grupie H – 24 czerwca o godz. 20 w Kazaniu z Kolumbią i 29 czerwca o godz. 16 w Wołgogradzie z Japonią.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Doprawdy sukces. I do tego podwójny. Polacy przegrali a na Narodowym było 40 tys. zamiast planowanych 75 tys. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 5 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.