Dzisiaj na rynku w Katowicach będą witać uchodźców. Nawet 100 osób ma się zebrać przy schodach na Placu Kwiatowym w Katowicach i witać uchodźców. “Inicjatywa Przyjaciele Ludzi tak Dla Uchodźców na Śląsku” organizuje wydarzenie z okazji “Światowego Dnia Uchodźcy”. W programie happening “Welcome Refugee/Witamy Uchodźców” oraz wystąpienia poruszające problemy osób uciekających przed wojną i prześladowaniami. 

Wydarzenie odbędzie się dzisiaj w godzinach od 18.15 do 19.30, wtedy też o swoich doświadczeniach opowiedzą  m.in. Agnieszka Gruszka – aktywistka Inicjatywy Przyjaciele ludzi -Tak dla Uchodźców na Śląsku, wolontariuszka pracująca wśród uchodźców na greckiej wyspie Lesvos; Szymon Kułakowski – aktywista z Inicjatywy WITAJ Bielsko-Biała uczestnik akcji Marsz dla Aleppo, oraz społecznicy działający na rzecz równości i tolerancji oraz Bartłomiej Januszyk wieloletni – działacz anarchistyczny i Katarzyna Majchrzak – przedstawicielka Strajku Kobiet działająca na rzecz praw wszystkich kobiet.

Reklama

– Ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Uchodźcy ma upamiętniać miliony osób, które muszą opuścić swoje domy w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca. Ich wędrówka rozpoczyna się od apokalipsy, ale powinna zakończyć się na słowie „WITAMY”. Słowa są ważne, dlatego chcemy jako Inicjatywa zaakcentować, że nie zgadzamy się na bierne przyglądanie się Polski na obecny kryzys migracyjny! Poprzez wydarzenie chcemy zachęcić do swobodnego wyrażania swojego poparcia dla otworzenia się na uchodźców, do aktywnego wspierania działalności organizacji na ich rzecz – informują organizatorzy.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. 6 razy powtórzenie słowa “uchodźca” w leadzie. Mam nadzieję, że tego nie pisał ktoś po dziennikarstwie bo aż ciarki po plecach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 23 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.