Zaparkowane samochody / fot. InfoKatowice.pl / Erdem Yildiz

Niezbyt gościnnie przy ul. Gościnnej w Katowicach. Mieszkańcy bloku przy ul. Gościnnej 5 w dzielnicy Giszowiec skarżą się, że nie maja gdzie parkować. Ostatnio zlikwidowano kolejne miejsca, gdzie można było parkować pojazdy. W sprawie interweniuje u prezydenta Katowice jeden z miejskich radnych.

Mieszkańcy Giszowca oraz radny miejski Bartosz Wydra poprosili władze Katowic o interwencję w sprawie działań mających na celu ułatwienie parkowania samochodów przy ul. Gościnnej 5. W ostatnim czasie zlikwidowano tzw. dzikie miejsca, gdyż w rejonie klatki 5a ustawiono głaz. Dużą część miejsc postojowych zajmują także osoby, które odwiedzają dzielnicę i Park Giszowiecki.

Problem od lat

– Od kilku lat z miesiąca na miesiąc coraz trudniej znaleźć jest miejsce do zaparkowania na parkingach położonych wzdłuż ulicy Radosnej – na przeciw bloków Gościnna5 do 5e. W ostatnim czasie miejsc wręcz ubywa, gdyż zlikwidowano tzw. dzikie miejsca poprzez postawienie kamienia na przeciw klatki 5a, ustawienie słupków i znaku zakazu zatrzymywania się za stacją transformatorową – na przeciw klatki 5c czy poszerzenie chodnika w pobliżu klatki 5d. W ten sposób ubyło 6 miejsc – napisał w swojej interpelacji radny Bartosz Wydra. – Dużo miejsc okresowo zajmowanych jest przez gości odwiedzających Park Giszowiecki, zwłaszcza podczas odbywających się tam imprez plenerowych oraz uroczystości w Domu Kultury. Również bardzo wiele miejsc zajmują rodzice, opiekunowie dzieci uczestniczących w pozalekcyjnych zajęciach szkolnych i zebraniach w Szkole nr 51. Rozwiązaniem na takie przypadki mógłby być remont nawierzchni parkingu z wyznaczeniem miejsc postojowych. Ułatwiłoby to także korzystanie z miejsc przez osoby z małymi dziećmi, które trzeba włożyć i wyjąć z fotelika – dodał.

Radny zaproponował również, by ustawić znaki przy parkingu z informacją „tylko dla mieszkańców budynku”. Do sprawy nie odniosły się jeszcze władze miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.