Ulica Mruczka w Katowicach / fot. Tomasz Pelc

Po latach starań ulica w Katowicach zostanie wyremontowana. Ulica Mruczka w Murckach po latach doczeka się remontu. Najpierw jednak czeka ją łatanie dziur. W Murckach się cieszą, bo pomógł wprowadzony przez miasto system Naprawmyto.pl, gdzie można zgłaszać problemy z przestrzenią publiczną.

Łatanie dziur ma ruszyć jak dobrze pójdzie pod koniec przyszłego tygodnia, ale to dopiero początek. Jest też szansa na kompleksowy remont nawierzchni. Na platformie Naprawmyto.pl ulicę zgłosili przedstawiciele Fundacji „Nasze Murcki”, a remont ma się zadziać w przyszłym roku.

– Widząc potrzebę remontu ulicy, jak również starania mieszkańców o zmianę wizerunku otoczenia w którym mieszkają, zgłosiliśmy i pilotowaliśmy sprawę. To dla nas naprawdę dobra wiadomość i jesteśmy bardzo mile zaskoczeni, że po tak stosunkowo krótkim czasie Miasto pozytywnie odniosło się do naszej prośby i wpisało remont tego fragmentu ulicy Mruczka do planu remontowego na przyszły rok. Cieszy nas to tym bardziej, że choć jesteśmy organizacją z dość niewielkim stażem, to możemy pochwalić się skutecznością i możemy realnie pomóc mieszkańcom rozwiązać ich problemy – mówi Tomasz Pelc z Fundacji „Nasze Murcki”.

W Urzędzie Miasta dowiedzieliśmy się, że los ulicy rozstrzygnie się tak naprawdę przy konstruowaniu budżetu na 2019 rok. Jeżeli starczy środków, to ulica zostanie wyremontowana.

Katowice przystąpiły do Naprawmyto.pl w połowie kwietnia. Od tego czasu mieszkańcy zalali urzędników zgłoszeniami.

– Zależy mi na dobrej współpracy z mieszkańcami i na tym, żeby ułatwić im kontakt z urzędem. Dlatego podjąłem decyzję, żeby udostępnić katowiczanom bardzo intuicyjne i transparentne narzędzie. Dzięki stronie lub aplikacji problem można zgłosić w ciągu minuty. Zgłoszenia i stopień ich realizacji są widoczne dla wszystkich, a osoby zainteresowane dostają mailowe powiadomienia o postępach. Dzięki temu możemy śledzić efekty nie tylko swojego zgłoszenia, ale też innych mieszkańców –  mówił Marcin Krupa, prezydent Katowic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 1 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.