Planowane rondo na skrzyżowaniu ulic Misjonarzy Oblatów i Sokolskiej/ fot. MZUiM Katowice

Ze skrzyżowania zrobią rondo w Katowicach, ale najpierw trzeba liczyć się z utrudnieniami. Problemy będą mieli pasażerowie komunikacji miejskiej i kierowcy. W poniedziałek 18 czerwca rusza przebudowa skrzyżowania ulic Misjonarzy Oblatów i Sokolskiej.

Inwestycja ma poprawić płynność ruchu i rozładować powstający w tym rejonie zator.

Od 18 czerwca wyłączona z użytku zostanie część skrzyżowania ulicy Misjonarzy Oblatów z ulicą Sokolską.

Reklama

–  Zostanie utrzymany ruch w relacji w prawo z ul. Sokolskiej na ulicę Misjonarzy Oblatów w kierunku al. Korfantego i ul. Katowickiej, a także ruch od strony ulic Stęślickiego i Iłłakowiczówny prosto w kierunku al. Korfantego – informują katowiccy urzędnicy.

Przebudowa skrzyżowania spowoduje również wyłączenie z użytku chodnika od strony ul. Iłłakowiczówny oraz, w kolejnym etapie robót, chodnika od strony ul. Sokolskiej. Zostaną wyznaczone tymczasowe ścieżki dla pieszych na obszarze objętym pracami.

Autobusy pojadą inaczej

Pasażerów czekają objazdy. KZK GOP już zapowiedziało zmiany tras autobusów nr 0113030N5070108109168177296657 i 950.

inie nr: 0, 30, 30N, 50, 168 i 296 po obsłudze przystanku „Katowice Chorzowska” w kierunku Józefowca pojadą ulicami: Sokolską, Morcinka, Grażyńskiego (obsługa przystanku „Koszutka Kościół” będzie realizowana w tymczasowej lokalizacji przy ul. Grażyńskiego), Misjonarzy Oblatów NMP, do ul. Iłłakiewiczówny.

Linie nr: 11, 70, 177, 657, 950, (dotyczy kursów tylko w kierunku centrum Katowic) po obsłudze przystanków „Koszutka Słoneczna” oraz „Koszutka Katowicka” pojadą ulicami: al. Korfantego, Morcinka (obsługa przystanku „Katowice Morcinka”), do włączenia się na rozkładowe trasy przejazdu.

Linie nr 108 i 109 po obsłudze przystanku „Koszutka Katowicka” w kierunku Józefowca pojadą ulicami: al. Korfantego, Morcinka, Grażyńskiego (obsługa przystanków „Katowice Morcinka” i „Koszutka Kościół” w tymczasowej lokalizacji przy ul. Grażyńskiego), Misjonarzy Oblatów NMP, do ul. Iłłakiewiczówny.

Inwestycja ma być gotowa w dwa miesiące. Będzie kosztować prawie 1,4 mln zł brutto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 + 25 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.