Młodzi zawodnicy Naprzodu Janów / fot. Naprzód Janów
Reklama

Mali hokeiści z Naprzodu Janów jadą do Pekinu. Potrzebują pomocy w uzbieraniu pieniędzy na wyjazd. Zbiórkę w portalu Zarzutka.pl zorganizowano po to, aby pomóc drużynie chłopców i dziewczyn w wyjeździe na turniej. Potrzeba 20 tys. zł, na razie udało się zebrać niespełna 700 zł.

Potrzebne są pieniądze na wsparcie organizacji wyjazdów dwóch katowickich 2 drużyn młodzieżowych – dziewczęcej KOJOTKI Naprzód Janów oraz chłopięcej – MUKS Naprzód Janów.

Reklama

Obie drużyny U12 z katowickiego Janowa zostały zaproszone przez chińskie Ministerstwo Sportu – na międzynarodowe spotkanie najlepszych drużyn z całego świata. Wydarzenie  ma rozpocząć promocję Zimowych Igrzysk Olimpijskich Beijing 2022, a także pozwoli się sprawdzić młodym katowiczanom w międzynarodowych młodzieżowych rozgrywkach CCM Tournament.

Jedyni z Polski

– Dziewczęca drużyna hokejowa KOJOTKI Naprzód Janów oraz chłopięca MUKS Naprzód Janów zostały powołane – jako jedyne drużyny z Polski – do wzięcia udziału w tak prestiżowym przedsięwzięciu. W dniach 21-31 lipca br. w Pekinie odbędzie się spotkanie kilkudziesięciu młodzieżowych drużyn z całego świata mające na celu wymianę hokejowych doświadczeń oraz poznanie chińskich obyczajów i kultury – czytamy na stronie zbiórki.

Czasu jest mało, a pieniędzy do zebrania jeszcze trochę zostało. Jak zapewniają przygotowujące się do wyjazdu drużyny, wiele spraw związanych z wyjazdem zostało już załatwione. Do opłacenia zostały koszty transportu na lotnisko, wiz, zakupu odzieży dla obu drużyn i sztabu szkoleniowego, a także prezentacja i promocja Polski.

– Bez wsparcia zewnętrznego nie jesteśmy w stanie udźwignąć tych wydatków. W przygotowania do wyjazdu wkładamy własne siły i środki, jednak ze względu na skalę wydarzenia gorąco liczymy na Waszą pomoc – zapewniają organizatorzy zbiórki.

Wesprzeć wyjazd można tutaj.

Ferie Naprzód Janów 2016

FERIE 2016

Opublikowany przez Tomasz Marznica 6 marca 2016

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Te dzieci to sieroty? Mają rodziców więc niech oni pokrywają te koszty! Kolejna żebracka zbiórka o kasę na wakacje – bo to nie jest ten poziom sportowy aby konieczne było wyjeżdżanie na inny kontynent.

  2. Nie nie są sierotami … z tego co czytam to zostali zaproszeni, przelot i pobyt maja opłacony …
    Resztę ogarniają rodzice …, jakie wakacje ? przeczytałeś dokładnie, czy lecisz po tytule ?
    Międzynarodowy turniej, 20 drużyn z całego świata i tylko jedna z Polski … z Katowic!!!
    Fajna promocja nie tylko tego klubu, ale też miasta Katowice ,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.