Postument z 1910 roku / fot. Jerzy Forajter
Reklama

Zabytkowy postument w Giszowcu potrzebuje pilnego remontu. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Katowice zaproponował, by władze Katowic wykonały pilny remont zabytkowego postumentu w Parku Giszowieckim. Chodzi o postument z kulą, wyznaczający geometryczny środek Giszowca. Niewielki obiekt powstał w 1910 roku, a dziś wymaga pilnego remontu.

Interpelacja z 32 maja br. została złożona przez radnego Jerzego Forajtera. Chodzi o renowację zabytkowego postumentu w Parku Giszowieckim. Obecnie jest w złym stanie technicznym i wymaga naprawy.

Reklama

W swojej interpelacji radny zaznaczył, że:

W centrum Parku Giszowieckiego znajduje się postument z metalowym siatkowym symbolem kuli ziemskiej, który postawiony został przez budowniczych Giszowca w miejscu stanowiącym geometryczny środek osiedla w jego kształcie z roku 1910. Aktualnie postument ten wymaga pilnej fachowej renowacji (stan jak na załączonym zdjęciu), gdyż zamiast być atrakcją i ozdobą parku wyraźnie odstaje swym wyglądem od zadbanego otoczenia – stwierdził Jerzy Forajter, w swojej interpelacji do prezydenta Katowic.

Radny zaproponował także, by przy montażu postumentu po renowacji umieścić przy nim tabliczkę z informacją, iż stanowi on centrum geometryczne starego Giszowca. Władze miasta nie odniosły się jeszcze do sprawy, na co mają niespełna miesiąc.

Postument z 1910 roku / fot. Jerzy Forajter
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.