Teren okazjonalnych kąpielisk / fot. UM Katowice

Miasto Katowice wyznaczy dwa miejsca do kąpieli. Będzie można z nich korzystać przez niespełna miesiąc. Projekt uchwały Rady Miasta Katowice w tej sprawie jest obecnie konsultowany na Platformie Konsultacji Społecznych. Miasto ma zamiar utworzyć dwa „miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli”.

Urzędnicy korzystają tutaj z  zapisów ustawy Prawo Wodne, które umożliwia utworzenie okazjonalnych kąpielisk, które mogą działać nie dłużej niż 30 dni. Takie kąpieliska tworzy się, gdy nie jest uzasadnione utworzenie pełnoprawnego kąpieliska.

Jako uzasadnienie braku potrzeby utworzenia w tym miejscu kąpieliska wskazał na niedużą przewidywaną liczbę osób korzystających z kąpieli, która będzie wynosić 150 osób dziennie dla Doliny Trzech Stawów i 100 osób dla Stawu Morawa, specyfikę akwenów a także problemy z zapewnieniem obsady ratowniczej – czytamy w projekcie uchwały.

Okazjonalna kąpiel w Katowicach

Zgodnie z uchwałą mają powstać dwa takie miejsca w Katowicach. Jedno w Dolinie Trzech Stawów przy ul. Trzech Stawów, obejmującego wydzielony fragment wód Stawu Nr 4, a drugie na terenie stawu Morawa – położonego przy ul. Morawa 119.

– Długość wykorzystywanej linii brzegu będzie wynosić 100 m w przypadku Doliny Trzech Stawów i 80 m w przypadku Stawu Morawa. Teren, na którym będzie funkcjonować miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli wyposażony jest w kontenery socjalne z punktem medycznym, toalety przenośne oraz pojemniki na odpady – czytamy w uchwale.

Konsultacje w tej sprawie trwają do 15 czerwca.

2 KOMENTARZE

  1. Na prawdę co niektórych nie rozumiem, Prezydent wyznacza fajnie 2 nowe kąpieliska na których będzie się można wykapać, a wy i tak narzekacie… nic się nie dzieje – źle, coś się dzieje – źle. To co w końcu ludzie??

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.