Oznakowanie na dworcu PKP / fot. InfoKatowice.pl

Wyrok sądu swoje, mieszkańcy swoje, a PKP w Katowicach swoje. Ktoś zbyt szybko zmienił nazwę placu Szewczyka na dworcu PKP w Katowicach. Po wyroku sądu, który zatrzymał zarządzenie wojewody śląskiego, a to zmieniało nazwę placu Szewczyka na Marii i Lecha Kaczyńskich na dworcu nic się nie zmieniło. Oznakowanie dalej wprowadza w błąd. 

17 maja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach stwierdził, że Wilhelm Szewczyk nie był symbolem ustroju komunistycznego. Plac Szewczyka pozostał placem Szewczyka, ale na dworcu PKP ciągle oznakowanie prowadzi na plac Marii i Lecha Kaczyńskich. Placu, który formalnie jedynie zaistniał na papierze. PKP się nie spieszy, w końcu wszystko się może zdarzyć. Pełnomocnik wojewody zapowiedział po wyroku sądu apelację.

Patroni w postaci Marii i Lecha Kaczyńskich od 2016 roku czekali na wyznaczenie odpowiedniego miejsca przez prezydenta Katowic. Ostatecznie o wyborze lokalizacji zdecydował wojewoda zarządzeniem, wykorzystując zapisy tzw. ustawy dekomunizacyjnej. Wywołało spore poruszenie w Katowicach.

Mieszkańcy protestowali, zbierali nawet podpisy pod apelem o cofnięcie decyzji w tej sprawie. Ostatecznie katowicka opozycja doprowadziła do zwołania nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Katowice i przegłosowaniu skargi na zarządzenie wojewody.

Plac Szewczyka w Katowicach zostaje! WSA uchylił zarządzenie zastępcze Wojewody. #WiwatKatowice

Opublikowany przez Jarosław Makowski 17 maja 2018

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.