Od lewej: Witold Bańka minister sportu, Rektor AWF prof. Adam Zając,, Waldemar Bojarun wiceprezydent Katowic / fot. UM Katowice

8 mln złotych ma kosztować inwestycja w lodowisko w obiekcie Jator II. Katowice docelowo zyskają pełnowartościową taflę, na której będzie szkoliła się młodzież i nie tylko. Inwestycję kwotą 3,5 mln zł wesprze Ministerstwo Sportu i Turystyki. Decyzję w tej sprawie ogłosił w Katowicach minister Witold Bańka.  Wiadomo też, że w tym roku będzie gotowe lodowisko na Murckach.

Projekt inwestycji w Janowie dokładnie nazywa się: „Rozbudowa obiektu Jantor II na lodowisko z instalacją mrożeniową, salą gimnastyczną, zapleczem szatniowo-sanitarnym wraz z łącznikiem pomiędzy lodowiskami Jantor I i Jantor II”

Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.


Posłuchajcie naszej rozmowy z Waldemarem Bojarunem, wiceprezydentem Katowic:


– Zależy nam na szybkim tempie prowadzenia tych prac, ponieważ mamy dwie drużyny hokejowe, do tego szkolenie dzieci i młodzieży na wielu poziomach i jeszcze oczywiście rozgrywki amatorskie. Na to nakładają się aspiracje klubów, które szkolą dzieci i młodzież w łyżwiarstwie figurowym, więc to wykorzystanie tafli lodowych jest bardzo duże – powiedział Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

Murcki na ratunek

Połączenie dwóch tafli w obiekcie Jantor pozwoli na organizację bardziej wymagających imprez sportowych. Ale w tej beczce miodu jest i łyżka dziegciu. Obecnie miasto ma 3 lodowiska, satelita w Spodku w związku z organizacją Szczytu Klimatycznego jest wyłączona z użytkowania, podobnie będzie w przypadku lodowiska na Jantorze. Dlatego miasto chce jeszcze w tym roku skończyć inwestycję na Murckach, której chcieli mieszkańcy. Tam powstanie lodowisko odkryte, prace już ruszyły.


– Taka płyta lodowa mamy nadzieję, do końca tego roku będzie gotowa – stwierdził wiceprezydent Waldemar Bojarun.


To właśnie na tym lodowisku mają trenować dzieci z GieKSy, a przynajmniej tak mówiło się jeszcze kilka miesięcy temu. Jak zaznaczył wiceprezydent Katowic, sytuacja nie jest jeszcze przesądzona.

– Będzie to wymagało, nie ma co ukrywać, dużej dyplomacji w znalezieniu dobrego rozwiązania – powiedział wiceprezydent Bojarun.

 

1 Komentarz

  1. …a co to jest gieksa? Klubik bez tradycji …Twór komunistyczny.
    Główny i najbardziej utytułowany klub Katowic to Naprzód Janów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.