Patrol policji w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl

Przedsiębiorca z ulicy 3 Maja w Katowicach zapłaci nawet 500 tys. zł kary. To właśnie tyle może kosztować go prowadzenie nielegalnych gier hazardowych. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej wkroczyli do lokalu, a tam czekały nielegalne automaty do gry.

Mundurowi sprawdzali wcześniej otrzymane informacje, jakoby w lokalu w samym centrum Katowic miało dochodzić do nielegalnych gier hazardowych. Informacje okazały się prawdziwe.

– W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych, mundurowi zabezpieczyli 5 urządzeń, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Zabezpieczone automaty trafiły do magazynów śląskiej służby celno-skarbowej. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier – informuje katowicka policja.

Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grozi wysoka grzywna (100 tys. zł od automatu) lub kara do 3 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.