Na jakich zasadach będzie można wynająć Mieszkanie Plus w Katowicach? Kilka dni zajęło ustalenie, że Urząd Miasta Katowice nie wie na jakich zasadach będą wynajmowane lokale w ramach programu Mieszkanie Plus w Katowicach. To największa inwestycja mieszkaniowa od dłuższego czasu w naszym mieście, gdzie powstanie około tysiąca lokali na wynajem.

Mieszkania w ramach programu powstaną w dwóch lokalizacjach przy ulicy Korczaka i Górniczego Dorobku.. Ul. Korczaka znajduje się w pobliżu osiedla Zimowego w Dąbrówce Małej. Powstanie na niej 500 mieszkań 2,3 i 4 pokojowych. Poza budową samych lokali zostanie wykonana także droga dojazdowa oraz infrastruktura techniczna: wodociągowa, sanitarna i deszczowa. Natomiast Nowy Nikiszowiec, przy ulicy Górniczego Dorobku, gdzie prace już ruszyły, mają tworzyć czterokondygnacyjne budynki o ceglanym kolorze. W sumie pomieszczą ponad 500 mieszkań o średniej powierzchni około 60 m kw.

Zapytaliśmy w magistracie jakie ustalono warunki wynajmu. Po 5 dniach uzyskaliśmy odpowiedź od rzeczniczki Urzędu Miasta Katowice, że magistrat jeszcze nie wie.

– Na dzień dzisiejszy nie ma określonych zasad najmu – są cały czas w fazie uzgodnień. Planujemy podać je do publicznej wiadomości jesienią tego roku – odpisała nam mailowo Ewa Lipka, rzecznik Urzędu Miasta Katowice.

Z jednej strony dziwi, że podobną informację w innych miastach uzyskuje się od ręki, a w Katowicach trzeba czekać kilka dni. Co ciekawe, rzeczniczka magistratu nie odbiera od dziennikarzy (przynajmniej niektórych) telefonu. Kontakt z prasą to jedno z jej głównych zadań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.