Kilometry Dobry / fot. Facebook/Kilometry Dobra

Dzisiaj finał Katowickich Kilometrów Dobra –  kampania, w której bierze udział ponad 50 organizacji z całego kraju, to swego rodzaju „mistrzostwa świata w dobroci”. Finał tych mistrzostw odbędzie się dzisiaj na Rynku w Katowicach, a pogoda uczestnikom najwyraźniej nie straszna. Będzie dużo atrakcji dla dzieci – m.in. namiot do czytania i rysowania oraz darmowe lody.

Około 50 metrów kwadratowych a może znacznie więcej – tyle jednozłotowych monet zostanie wyklejonych podczas Wielkiego Finału Katowickich Kilometrów Dobra, który odbędzie się dzisiaj na Rynku w Katowicach.

– Dzięki wsparciu wielu dobrych ludzi, instytucji publicznych, firm, przedsiębiorców oraz szkół udało się nam zebrać prawie 80 tys. zł, czyli ponad 1800 metrów dobra. Kwota ta na pewno jednak będzie wyższa, bo cały czas otrzymujemy środki m.in. w ramach stworzonych przez lokalnych przedsiębiorców Miejsc z Sercem, a także szkół – mówi Monika Bajka, prezes Domu Aniołów Stróżów.

Reklama

Wydarzenie potrwa od godz. 10.00 do godz. 18.00 i połączone będzie z Dniem Dziecka. Dom Aniołów Stróżów wspólnie z Urzędem Miasta przygotował całą masę atrakcji.

Tegoroczne święto najmłodszych będzie przebiegać pod hasłem „Dzień Dziecka na Placu”. Jego główną ideą jest zaproszenie do wspólnej zabawy dzieci i dorosłych poprzez swego rodzaju przeniesienie się do czasów analogowych. Wspólne zabawy, czytanie książek, hulajnogi, 10 tys. klocków LEGO, wata cukrowa, lody, gigantyczne bańki mydlane, czy dmuchańce.

O godz. 15.00 wspólnie z władzami miasta wręczone zostaną podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w akcję. Na maluchy będzie czekać 160 darmowych gałek lodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.