Jerzy Forajter na sesji Rady Miasta / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Wiceprzewodniczący rady miejskiej chce, by władze Katowic wykonały pilny remont szlaku rowerowego. Chodzi o ścieżkę rowerową w dzielnicy Giszowiec, w rejonie ośrodka rekreacyjnego Barbara-Janina.

Interpelacja z 18 maja została złożona przez radnego Jerzego Forajtera. Chodzi o naprawę nawierzchni szlaku rowerowego 101 na terenie Ośrodka Barbara-Janina w dzielnicy Giszowiec. Obecnie fragment jest w złym stanie technicznym i wymaga pilnej naprawy.

Reklama

Asfaltowa ścieżka rowerowa przebiegająca przez Ośrodek Barbara-Janina w Giszowcu wymaga pilnego remontu na odcinku przebiegającym po północnej stronie stawu Janina. Jest to odcinek mocno uczęszczany nie tylko przez rowerzystów, ale także przez mieszkańców Giszowca – w tym przez osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich. Liczne załamania, spiętrzenia i spękania nawierzchni stanowią poważne zagrożenie wypadkowe, szczególnie dla rowerzystów i osób poruszających się na wózkach. Proszę rozważyć możliwość pilnej naprawy przez MZUiM nawierzchni przedmiotowego odcinka czarnego szlaku rowerowego 101 – zaznaczył Forajter w swojej interpelacji do prezydenta Katowic. 

Władze miasta nie odniosły się jeszcze do sprawy, na co mają niespełna miesiąc.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.