To pokłosie głośnej akcji Centralnego Biura Śledczego Policji, w której to zatrzymywano pseudokibiców podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. 24 z 28 bandytów sąd tymczasowo aresztował. Postawiono im 80 zarzutów m.in. handlu narkotykami, pobić, napaści i morderstwa. Za atak na osiedlu Witosa, wtedy właśnie skatowali 30-letniego pseudokibica GKS-u Katowice, sprawcy usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa.

Funkcjonariusze CBŚP i policyjni antyterroryści weszli do kilkudziesięciu mieszkań w Katowicach, Rudzie Śląskiej, Chorzowie i Krakowie. Policjanci z Katowic koordynowali działania, podczas których zatrzymano 30 osób, z czego 28 jest podejrzanych o udział w tej grupie przestępczej. Rozbicie gangu było możliwe dzięki temu, że pseudokibice przerwali zmowę milczenia.

– Podczas działań, w których uczestniczyło ponad tysiąc funkcjonariuszy zabezpieczono kokainę, amfetaminę, marihuanę oraz kilkadziesiąt maczet, pałek teleskopowych oraz środki pirotechniczne i 7 sztuk broni. Odzyskano także mienie warte 200 tys. zł. pochodzące z rozboju. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono podejrzanym pieniądze i samochody, o łącznej wartości 1,8 mln zł – informuje policja.

Reklama

Za zabójstwo w Rudzie Śląskiej odpowie 7 osób. Zatrzymani mają też odpowiedzieć za próbę zabójstwa 30-latka z Katowic we wrześniu 2017 roku. Sprawcy wtedy wysiedli z BMW na osiedlu Witosa, gonili po parkingu swoją ofiarę, a następnie ciężko pobili pałkami, mężczyzna miał też rany cięte od noża. 30-latek to kibic GieKSy, wcześniej spłonęło Porsche, którym się poruszał.

– W trakcie przeszukań kilkudziesięciu obiektów policjanci zabezpieczyli kokainę, amfetaminę, marihuanę oraz niebezpieczne narzędzia, tj.: 23 maczety, 6 pałek teleskopowych, środki pirotechniczne, a nawet 7 sztuk broni. Odzyskano także mienie warte 200 tys. zł. pochodzące z rozboju, do którego doszło w maju 2017 roku w Katowicach. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono od podejrzanych ponad 120 tys. zł oraz mienie ruchome na łączną kwotę niemal 109 tys. zł – informuje policja.

Śledztwa nadzorują małopolski oraz śląski wydział Prokuratury Krajowej.

Reklama

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 12 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.