Otwarcie Nowej placówki Domu Aniołów Stróżów / fot. mat. pras.

Dom Aniołów Stróżów ma nową placówkę. Pomagają dzieciom w Katowicach i Chorzowie, teraz otworzyli nową placówkę w Sosnowcu. Blisko 30 dzieci w wieku od 7 do 14 lat znajdzie wsparcie i opiekę w klubie aktywności dzieci i młodzieży. Organizacja pomaga dzieciakom z pogórniczych i pohutniczych dzielnic Śląska i Zagłębia. Placówka w Sosnowcu-Juliuszu powstała we współpracy z Urzędem Miasta Sosnowiec. 

– Nowe miejsce zostało stworzone dla blisko 30 dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Prowadzimy zajęcia edukacyjno-wychowawcze, oferujemy pomoc psychologiczną, warsztaty wspierające rozwój oraz kształcące kompetencje i umiejętności kluczowe m.in., matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne, języki obce, kompetencje dotyczące uczenia się, zajęcia sportowe, ruchowe, artystyczne, czy zajęcia z przedsiębiorczości – wylicza kierownik Aniołowej placówki, Helena Ząbczyńska.

W ramach działalności klubu przewidziano także wsparcie socjalne, dożywianie, organizację wyjść kulturalno-sportowych, wycieczki, rajdy, a także pikniki dla społeczności lokalnej i animacje środowiskowe dla dzieci, młodzieży i ich otoczenia.

Reklama

Klub jest czynny od poniedziałku do piątku przez 5 godzin dziennie. Dodatkowo, kadra placówki prowadzi współpracę z rodzinami, społecznością lokalną, szkołą, ośrodkiem pomocy społecznej, przedsiębiorcami i innymi podmiotami oraz osobami mogącymi pozytywnie wpływać́ na proces wsparcia i rozwoju podopiecznych.

Nowa placówka Domu Aniołów Stróżów / fot. mat. pras.

Placówka powstała we współpracy z Urzędem Miasta Sosnowiec w ramach projektu „Nasza świetlica – nasze okno na świat” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przypomnijmy, Dom Aniołów Stróżów od ponad 25 lat działa na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin wykluczonych społecznie z po górniczych i po hutniczych dzielnic biedy. Na Śląsku i w Zagłębiu prowadzi nieodpłatnie 8 świetlic terapeutycznych, klubów malucha oraz klubów rozwoju dzieci i młodzieży, programy uliczne i poradnię rodzinną.

– Codziennie opiekujemy się ok. 130 dziećmi w wieku od 2,5 do 18 lat, a w programach ulicznych docieramy z ofertą nieodpłatnych zajęć i opieki do ok. 600 dzieci rocznie. Poradnia rodzinna wspomaga ok. 80 rodzin. Anioły szlifują „dzieci węgla” tak, by uwierzyły w siebie i stawały się diamentami. Oprócz Sosnowca-Juliusza placówki prowadzone przez stowarzyszenie działają także w Katowicach-Załężu, Chorzowie-Batorym i Chorzowie-Centrum – wyliczają w Domu Aniołów Stróżów.

A już w piątek, 25 maja, w restauracji “Dzień i Noc” w Katowicach odbędą się charytatywne warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych, które poprowadzą znany z Top Cheef Marcin Czubak oraz aktorka i propagatorka zdrowego stylu życia Monika Mrozowska. Cały czas można nabyć bilety-cegiełki w cenie 50 zł/osoba. Dochód z wydarzenia w całości zostanie przeznaczony na rzecz stowarzyszenia. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy i więcej informacji pod nr tel. 509 963 766 oraz kilometrydobra@anioly24.pl. A także na stronie anioly24.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.