Planowany węzeł przesiadkowy w Katowicach-Podlesiu / fot. UM Katowice
Reklama

Urząd Miasta Katowice zrezygnował z budowy dwóch z siedmiu węzłów przesiadkowych, które miały powstać w Katowicach. Nie powstanie węzeł w Piotrowicach i na Podlesiu.

W Piotrowicach miał powstać węzeł przy ulicy S. Małachowskiego, w rejonie stacji kolejowej Katowice-Piotrowice. Planowano parking dla samochodów, nowe chodniki i parking dla rowerów. Miał być gotowy w 2019 roku, ale nie będzie, pod koniec kwietnia miasto rozwiązało umowę z wykonawcą prac projektowych.

Reklama

W trakcie prowadzonych prac Koleje Śląskie wniosły uwagi do koncepcji w związku z planami rozbudowy linii kolejowej na terenie planowanej przez Miasto Katowice inwestycji węzła przesiadkowego.

– Z uwagi na fakt, iż PKP Linie Kolejowe S.A. planują swoje inwestycje na działkach przewidzianych pod budowę przedmiotowego węzła przesiadkowego, Strony stwierdziły, że nie ma możliwości prowadzenia dalszych prac projektowych – poinformowali katowiccy urzędnicy.

Węzeł przesiadkowy Podlesie też miał być gotowy w 2019 roku, ale już wiadomo, że nie powstanie. Miał powstać w rejonie istniejącego przystanku kolejowego Katowice-Podlesie oraz ulic Uniczowskiej i Hortensji. Na planowany węzeł miało się złożyć szereg elementów, m.in. przebudowa ulic, dostosowanie ich do funkcji przesiadkowych, budowa dróg dojazdowych i manewrowych do planowanego węzła (wraz z miejscami postojowymi dla autobusów), budowa chodników i ciągów rowerowych.

W tym rejonie też kolej chce rozbudowywać linię. Dlatego z wykonawcą prac projektowych rozwiązano umowę.

– Na mocy porozumienia z dnia 30.04.2018 r. pomiędzy Wykonawcą, a Miastem strony rozwiązały zawartą umowę na prowadzenie dalszych prac projektowych – poinformowali urzędnicy.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.