Roboty drogowe / fot. MZUiM Tychy
Reklama

Wyremontują 300 metrów Niezapominajek w Katowicach. Drogowcy właśnie ogłosili przetarg na przebudowę nawierzchni jezdni ulicy Niezapominajek. Chodzi o około 300 metrów drogi, prowadzącej od centrum dzielnicy do przejazdu kolejowego. Postępowanie przetargowe kończy się 29 maja.

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w dniu 14 maja br. ogłosił przetarg nieograniczony pod nazwą „Przebudowa ul. Niezapominajek w Katowicach”. Chodzi o nawierzchnię jezdni na odcinku od skrzyżowania z ul. Zaopusta do przejazdu kolejowego. Zakresem inwestycji objęto przebudowę jezdni na odcinku około 290 metrów, a także wymianę opraw w lampach oświetlenia ulicznego.

Reklama

W dokumentacji projektowej zaznaczono, że:

[…] W ramach przebudowy ulicy Niezapominajek zaprojektowano jezdnię o nawierzchni z mieszanki SMA i szerokości 5,70 m, pozostawiając istniejący krawężnik po zachodniej stronie jezdni. Po stronie wschodniej przewiduje się lokalnie (w miejscach zdeformowanej linii istniejącego krawężnika) regulację wysokościową i sytuacyjną ułożonego „na płask” istniejącego krawężnika betonowego. Przyjęto regulację krawężników na łącznej długości równej 30% długości przebudowywanego odcinka ul. Niezapominajek. W związku z regulacją krawężnika przewiduje się przebrukowanie istniejących wjazdów i dojść na posesje na szerokości 1,00 m od krawędzi jezdni, z uzupełnieniem nawierzchni nową kostką brukową betonową na wjeździe o istniejącej nawierzchni z betonu asfaltowego. W ramach przebudowy ul. Niezapominajek przewiduje się na odcinku od km 0+072,00 do końca opracowania rozebranie istniejącego ścieku przykrawężnikowego zlokalizowanego przy wschodniej krawędzi jezdni. Na pozostałych odcinkach przewiduje się lokalne naprawy istniejących ścieków (wymiana zniszczonych elementów prefabrykowanych) z wykorzystaniem elementów z odcinka rozbieranego. Przyjęto naprawy ścieków na łącznej długości równej 20% pozostawionych odcinków. Przewiduje się także wymianę wszystkich opraw oświetlenia ulicznego na przebudowywanym odcinku ulicy. […].

Przedsiębiorstwa i firmy, które będą chciały stanąć w przetargu, mogą składać oferty i wnioski do 29 maja br. do godziny 9.55 w siedzibie MZUM-u. Muszą także wnieść wadium w wysokości 4000 złotych. Kryteria oceny ofert ustalono w procentach: cena ofertowa (brutto) – 60 %, termin wykonania – 10%, okres rękojmi – 20%, liczba osób przewidziana do realizacji robót, zatrudnionych na umowę o pracę – 10%.

W dokumentacji przetargowej zaznaczono, że wymagany termin realizacji całości zamówienia wynosi 30 dni kalendarzowych (licząc od dnia przekazania placu budowy), a okres gwarancji – 36 miesięcy (od daty końcowego odbioru robót).

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.