3 oferty na inwestora zastępczego dla Szpitala Murcki. Do 10 maja można było zgłaszać oferty w przetargu na inwestora zastępczego i istniały obawy, że nie wpłynie żadna. Wpłynęły 3, teraz są weryfikowane.

Oferty opiewają na kwotę od 1,5 do 2 mln zł. Teraz trwa sprawdzenie ich poprawności pod względem formalnym, następnie przeprowadzane będą kolejne kroki, których wymaga procedura zamówień publicznych.

– Mamy nadzieję, że uda się wybrać wykonawcę w maju – mówi Krzysztof Zaczek, prezes Szpitala Murcki.

Zadaniem inwestora zastępczego będzie poprowadzenie wielomilionowych inwestycji w szpitalu. Przypomnijmy, po protestach mieszkańców i pracowników Szpitala Murcki prezydent Katowic zdecydował, że placówka nie zostanie połączona z Górnośląskim Centrum Medycznym. Zamiast tego zostanie doinwestowana kwotą w sumie 88 mln zł do 2021 roku. Z czego 62 mln na inwestycje m.in. budowę nowego pawilonu, a około 26 mln zł to straty, które szpital będzie generował do 2021 roku.

Powstanie nowy pawilon

Budowa nowego pawilonu ma być najbardziej kosztowna – to około 40 mln zł. Powierzchnia użytkowa nowego budynku planowana jest na około 4,5-5 ty.s mkw. Ma znaleźć się w nim blok operacyjny, OlOM, część lub wszystkie oddziały o charakterze „ostrym”, centralna izba przyjęć, większość pracowni diagnostycznych oraz niezbędnych pomieszczeń technicznych i pomocniczych.

W kwietniu informowaliśmy, że prezydent Katowic Marcin Krupa wydał zarządzenie podwyższające kapitał zakładowy Szpitala Murcki o 5 mln zł. Szpital wtedy zamykał rok 2017 ze stratą około 4,9 mln zł. Okoł 3,5 mln zł to zobowiązania wymagalne, które zostaną pokryte z pieniędzy, które przekazało miasto. Reszta zostanie przekazana na inwestycje i pokrycie kosztów związanych z pracą inwestora zastępczego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.