Wojciech Sobala / foto: GKS Katowice

Budowa siatkarskiej GieKSy na następny sezon PlusLigi nabiera tempa. Kolejnym siatkarzem, który dołączył do zespołu Piotra Gruszki jest Wojciech Sobala.

Zawodnik, który 12 maja będzie obchodził swoje 30. urodziny, jest postacią doskonale znaną w polskiej siatkówce. Wojciech Sobala w swojej karierze występował w Jokerze Piła, Siatkarzu Wieluń, Jastrzębskim Węglu, AZS-ie Częstochowa, AZS-ie Olsztyn, BBTS-ie Bielsko-Biała oraz ponownie w drużynie z Jastrzębia, w której spędził ostatnie sezony.

Reklama

Mierzący 208 cm środkowy największe sukcesy święcił z AZS-em Częstochowa w barwach którego sięgnął po Puchar Polski, wicemistrzostwo kraju oraz europejski Puchar Challenge. Przed rokiem w barwach Jastrzębskiego Węgla zdobył brązowy medal PlusLigi.

– To siatkarz, jakiego potrzebowaliśmy. Wojciech posiada umiejętności nie tylko typowe dla środkowego, ale dysponuje również bardzo trudną zagrywką, o czym przekonaliśmy się także my w poprzednich latach. Jego przyjście z pewnością wzmocni rywalizację o miejsce w składzie na środku siatki – mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Przypominamy, że wcześniej z GieKSą związali się libero Dawid Ogórek oraz przyjmujący reprezentacji Belgii Tomas Rousseaux, a umowy przedłużyli Gonzalo Quiroga, Bartosz Mariański, Maciej Fijałek oraz Bartłomiej Krulicki. Ważne kontrakty na kolejny sezon PlusLigi mają Karol Butryn, Rafał Sobański oraz Emanuel Kohut.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 13 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.