foto: GKS Katowice

Trwa budowa siatkarskiego GKS-u Katowice na kolejny, trzeci już sezon w PlusLidze. W sezonie 2018/19 w trójkolorowych barwach zadebiutują dwaj nowi siatkarze, którzy podpisali właśnie kontrakty z GieKSą. Pierwszym jest przyjmujący reprezentacji Belgii Tomas Rousseaux, a drugim 28-letni libero Dawid Ogórek.

Tomas Rousseaux, 24-letni Belg, w zakończonym niedawno sezonie reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn i był wyróżniającą się postacią zespołu. W 37 rozegranych spotkaniach zdobył 412 punktów w tym 27 zagrywką i 39 blokiem. Jego doskonała postawa przyczyniła się do zajęcia przez olsztyński zespół czwartego miejsca w sezonie 2017/18. Tomas Rousseaux swoją karierę rozpoczynał w belgijskim Knack Roeselare, a przed przyjściem do Olsztyna reprezentował jeszcze barwy włoskiego Vero Volley Monza i niemieckiego VfB Friedrichshafen. Na swoim koncie ma trzy mistrzostwa oraz jeden Puchar Belgii, a także wicemistrzostwo i Puchar Niemiec.

Reklama

– To dla nas kluczowe wzmocnienie, bo potrzebowaliśmy zawodnika tej klasy na pozycję przyjmującego. Tomas swoją postawą w zakończonym sezonie potwierdził, że jest wyróżniającym się siatkarzem o wysokich umiejętnościach technicznych. Cieszymy się, że dołącza do naszego zespołu – mówi Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Drugim siatkarzem, który wzmocnił GKS Katowice jest libero Dawid Ogórek. Urodzony w lipcu 1990 roku zawodnik swoją przygodę ze sportem rozpoczynał od piłki nożnej, jednak później postawił na siatkówkę. Występował w Młodej Lidze w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, gdzie jego kolegą z drużyny był Karol Butryn. Następnie występował w II-ligowym Spodku Katowice, a później przeniósł się do Aluron Virtu Warty Zawiercie. Z tym zespołem wywalczył awans do I ligi, a następnie do PlusLigi. W ostatnim sezonie Dawid Ogórek reprezentował barwy Lechii Tomaszów Mazowiecki, która zakończyła rozgrywki I ligi na drugim miejscu. Nasz nowy libero był wyróżniającym się zawodnikiem drużyny z Tomaszowa.

– Dawid wpisuje się bardzo dobrze w naszą drużynę. To waleczny i ambitny zawodnik, a takich nam właśnie potrzeba. Jestem spokojny o pozycję libero, bo Dawid z Bartoszem Mariańskim będą się z pewnością uzupełniać – dodaje Dariusz Łyczko.

Przypominamy, że wcześniej umowy z klubem przedłużyli Gonzalo Quiroga, Bartosz Mariański, Maciej Fijałek oraz Bartłomiej Krulicki. Ważne kontrakty na kolejny sezon PlusLigi mają Karol Butryn, Rafał Sobański oraz Emanuel Kohut.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 21 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.