Zatrzymany / fot. Policja
Reklama

Niedzielny marsz Powstańców Śląskich w Katowicach został zablokowany przez antyfaszystów i ostatecznie rozwiązany przez prezydenta Katowic. Doszło też do zatrzymań, w sumie 9 osób.

– Zatrzymano 9 osób, które m.in naruszyły nietykalność cielesną funkcjonariuszy i znieważały ich. Wylegitymowano ponad 30 osób, przeciwko którym zostaną skierowane wnioski o ukaranie – informuje śląska policja.

Reklama

Na godzinę 15.00 w niedzielę zaplanowano przemarsz środowisk patriotycznych od placu Sejmu Śląskiego pod pomnik Powstańców Śląskich w Katowicach. Marsz został zablokowany przez antyfaszystów i ostatecznie rozwiązany przez prezydenta Katowic. Wydarzenie zabezpieczało około 150 policjantów.

Nieopodal zgromadzenia narodowców zebrała się grupa około 100 osób. To oni blokowali marsz Powstańców Śląskich, który ostatecznie został rozwiązany przez prezydenta Katowic, Marcina Krupę.

– Policjanci, aby nie dopuścić do bezpośredniej konfrontacji pomiędzy uczestnikami zwaśnionych grup użyli środków przymusu bezpośredniego. W rezultacie zatrzymano 9 osób m. in. w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej interweniujących policjantów, znieważaniem mundurowych i czynnym udziałem w zbiegowisku – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. – Wylegitymowano 35 osób, które zakłóciły legalne zgromadzenie. Przebieg obu manifestacji został nagrany przez policjantów i razem ze sporządzoną dokumentacją zostanie przesłany do Prokuratury i tam oceniony pod względem prawno-karnym – dodaje.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.