Konferencja w Katowicach w sprawie programu Mieszkanie Plus / fot. Premier.gov.pl

Zmienią plan zagospodarowania dla terenów przy ul. Korczaka w Burowcu. Do połowy maja można zapoznać się z projektem zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów w rejonie ul. Janusza Korczaka w Burowcu. Zmiana obowiązującego planu ma być podjęta na wniosek firmy BGK Nieruchomości, który chce tu wybudować osiedle „Mieszkanie Plus”. Chodzi m.in. o dogęszczenie planowanej zabudowy.

Już w grudniu ubiegłego roku Rada Miasta Katowice podjęła uchwałę o przystąpieniu do opracowania zmiany obowiązującego planu zagospodarowania. Dotyczy terenu na zachód od ul. Janusza Korczaka w dzielnicy Burowiec, w sąsiedztwie zabytkowej wieży ciśnień i osiedla przy ul. gen. Wł. Andersa. Właśnie przygotowano projekt zmiany planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Wniosek o sporządzenie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wystosowała firma BGK Nieruchomości S.A., w związku z planowaną inwestycją „Mieszkanie Plus”. Planowane osiedle ma być wzniesione zgodnie z wytycznymi rozstrzygniętego niedawno konkursu architektonicznego.

Reklama

[…] Celem sporządzenia przedmiotowego planu miejscowego jest zwiększenie możliwości zainwestowania na terenach niezagospodarowanych, pozwalające na uzyskanie wyższej jakości przestrzeni, przy uwzględnieniu zasad ładu przestrzennego, w zakresie zgodnym z polityką przestrzenną określoną w „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Katowice” – II edycja, przyjętego uchwałą nr XXI/483/12 Rady Miasta Katowice z dnia 25 kwietnia 2012 r. – poinformowali katowiccy urzędnicy. 

Działka na pograniczu Burowca i kolonii Borki przy ul. Korczaka znajduje się w pobliżu osiedla Zimowego w Dąbrówce Małej. Powstanie na niej 500 mieszkań 2,3 i 4 pokojowych. Poza budową samych lokali zostanie wykonana także droga dojazdowa oraz infrastruktura techniczna: wodociągowa, sanitarna i deszczowa.

Do 16 maja z projektem planu miejscowego będzie się można zapoznać w Wydziale Budownictwa i Planowania Przestrzennego (Urząd Miasta Katowice, Rynek 13, pokój nr 504, V piętro, od poniedziałku do niedzieli w godz. od 8:00 do 12:00, za wyjątkiem dn. 01.05.2018 r. i 03.05.2018 r.). Projekt jest także dostępny na stronie urzędu miejskiego (tutaj). Uwagi i wnioski, dotyczące tego projektu, można składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 maja 2018 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.