Radny chce budowy basenu w Załężu, ale miasto nie ma pieniędzy. Józef Zawadzki z Forum Samorządowego zawnioskował do magistratu o budowę krytej pływalni w dzielnicy Załęże. Tej nie będzie, ale miasto przypomina, że powstanie w dzielnicy Wodny Plac Zabaw. 

– Stworzenie takiego obiektu będzie dobrą inwestycją spełniającą funkcję rekreacyjną i rehabilitacyjną – stwierdził radny  Józef Zawadzki w interpelacji do prezydenta Katowic. Zdaniem radnego, basen służyłby również mieszkańcom innych dzielnic.

Janusz Waląg, sekretarz miasta odpowiedział radnemu, że obecnie miasto buduje trzy baseny w Burowcu, Byrnowie i Ligocie. Baseny w sumie mają kosztować około 90 mln zł i będą gotowe w 2019 roku.

– Ponadto nadmieniam, że na Os. Tysiąclecia funkcjonuje basen dostępny dla mieszkańców w godzinach popołudniowych przy ul. Ułańskiej 7a (Zespół Szkół Plastycznych). Natomiast w dzielnicy Załęże funkcjonuje w sezonie letnim basen przy Młodzieżowym Domu Kultury „Załęże”. Dodatkowo przy ul. Gliwickiej 214 zaplanowano w bieżącym roku Budowę wodnego placu zabaw na obszarze parku w sąsiedztwie kompleksu sportowego „Moje Boisko Orlik” – poinformował Janusz Waląg, sekretarz miasta Katowice.

Waląg stwierdził, że ze względu na ograniczone środki finansowe budowa basenu w Załężu nie będzie możliwa.

Wodny Plac Zabaw ma kosztować około 1,5 mln zł, powstanie przy ul. Gliwickiej 214 na podstawie adaptacji dokumentacji projektowej obiektu, który powstał w Dolinie Trzech Stawów. Zbudowane zostanie także zaplecze techniczne placu (pomieszczenie uzdatniania wody i zbiornik wyrównawczy), zaplecze sanitarne, oświetlenie terenu oraz monitoring wizyjny. Planowane są również niezbędne przekładki i zabezpieczenia uzbrojenia podziemnego kolidującego z zakresem zamówienia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.