Marcin Krupa prezydent Katowic / fot. UM Katowice

Po informacji, że PiS poprało Marcina Krupę w staraniach o fotel prezydenta Katowic, sam zainteresowany zabrał głos w sprawie. Na swoim profilu Facebookowym, prezydent Katowic podziękował za poparcie. Podkreślił też, że jest prezydentem bezpartyjnym. 

– Doceniam fakt, że Pan Prezes Jarosław Kaczyński wyraził dzisiejsze poparcie – stwierdził Krupa. PiS w Katowicach nie wystawi swojego kandydata, z poparciem partii wystartuje właśnie Marcin Krupa. Obecnie opozycja jest na etapie dogadywania, kto ma być – o ile takie będzie – ich wspólnym kandydatem.

Poniżej pełna treść komunikatu Marcina Krupy, prezydenta Katowic.

Szanowni Państwo,

zawsze podkreślałem, że jestem prezydentem bezpartyjnym i współpracuję z każdym, kto chce działać na rzecz Katowic i naszych mieszkańców. Doceniam fakt, że Pan Prezes Jarosław Kaczyński wyraził dzisiejsze poparcie podkreślając fakt, że nie jestem członkiem Prawa i Sprawiedliwości tylko osobą ponadpartyjną. Ten głos poparcia traktuję jako dostrzeżenie efektów mojej pracy na rzecz miasta i za nie dziękuję.

Utworzenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii pokazało, że na Śląsku potrafimy efektywnie współpracować ponad podziałami na korzyść naszych mieszkańców. Obecnie koncentruję się na realizacji „Umowy z mieszkańcami Katowic”, którą podpisałem jesienią 2014 roku.

Z realizacji zapisów „Umowy z mieszkańcami” będą mnie rozliczać katowiczanie i ich opinia jest dla mnie najważniejsza. Na decyzję dotyczącą mojego ewentualnego startu w jesiennych wyborach przyjdzie jeszcze czas – o czym oczywiście będę Państwa informować.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.