Potężne wysypisko śmieci na granicy Katowic i Siemianowic. Mieszkańcy Dąbrówki Małej alarmują, że na granicy z Siemianowicami Śląskimi powstaje od dawna potężne wysypisko śmieci, a odpady cały czas są dowożone ciężarówkami. Chodzi o działkę w sąsiedztwie elektrociepłowni, na którą można dojechać od strony ul. Chemicznej w Siemianowicach. Rada dzielnicy z Dąbrówki Małej już przekazała sprawę władzom Siemianowic i Katowic z prośbą o interwencję.

Teren, który stał się wysypiskiem śmieci, administracyjnie leży w granicach Siemianowic Śląskich, kilka metrów od granicy z Katowicami. Zaniepokojeni mieszkańcy Dąbrówki Małej informują, że działka pomiędzy ul. Siemianowicką, elektrociepłownią i nasypem dawnej linii kolejowej, od dłuższego czasu jest wykorzystywany jako nielegalne składowisko odpadów. Znajdują się tam głównie stare opony i części wraków samochodów, a także odpady budowlane, zużyta odzież robocza.

Reklama

Sprawą zajęła się m.in. Rada Jednostki Pomocniczej nr 14 Dąbrówka Mała (tzw. rada dzielnicy), która zgłosiła sprawę władzom Siemianowic Śląskich i Katowic.

[…] W imieniu społeczności lokalnej – zwracamy się do Państwa z wnioskiem o zajęcie się problemem potężnego, nielegalnego wysypiska śmieci na granicy miasta Katowice i Siemianowice Śląskie. Teren zlokalizowany jest na nieużytkach, nieopodal elektrociepłowni (Tauron – Strzelców Bytomskich, Siemianowicka, Budowlana). Odpady pochodzą z wielu firm – z branż zajmujących się remontami dróg, naprawą samochodów, jest także miejscem działań złodziei odzyskujących metal z kabli. Wysypisko stale rośnie (może zostać również podpalone) – prosimy o podjęcie działań zmierzających do uprzątnięcia tego terenu we współpracy z miastem Katowice (część śmieci jest również po tej stronie). Prawdopodobnie – firmy te docierają w to miejsce wykorzystując drogę techniczną przy firmie Mionova. Być może dodatkowym rozwiązaniem stałoby się tymczasowe zagrodzenie tego wygodnego, utwardzonego dojazdu do tego miejsca – napisała w swoim piśmie rada dzielnicy z Dąbrówki Małej. Pismo trafiło do urzędów miejskich w Siemianowicach i Katowicach”.

Władze obydwu miast nie odniosły się jeszcze do sprawy. Wiadomo, że informacja o nielegalnym wysypisku śmieci trafiła do Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Katowice.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 13 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.