Reklama

Magistrat przekazuje miliony jedynemu szpitalowi miejskiemu w Katowicach. Fundusze mają zostać przeznaczone na pokrycie straty wygenerowanej przez  działalność szpitala, a część zostanie przeznaczona na prace inwestycyjne. W maju natomiast poznamy inwestora zastępczego, który pomoże placówce przeprowadzić wielomilionowe inwestycje, w tym tą najdroższą – budowę nowego pawilonu. 

Prezydent Katowic Marcin Krupa wydał zarządzenie podwyższające kapitał zakładowy Szpitala Murcki o 5 mln zł. Szpital właśnie zamyka 2017 rok i strata jednostki wynosi około 4,9 mln zł, poinformował nas Krzysztof Zaczek, prezes Szpitala Murcki. Okoł 3,5 mln zł to zobowiązania wymagalne, które zostaną pokryte z pieniędzy, które przekazało miasto. Te, które zostaną będą wydane na prace inwestycyjny, w tym na inwestora zastępczego.

Reklama

Obecnie trwa postępowanie przetargowe na wybór inwestora zastępczego dla Szpitala Murcki. Ten ma pomóc przeprowadzić wielomilionowe inwestycje w placówkę. 7 maja otwarcie ofert.

Przypomnijmy, po protestach mieszkańców i pracowników Szpitala Murcki prezydent Katowic zdecydował, że placówka nie zostanie połączona z Górnośląskim Centrum Medycznym. Zamiast tego zostanie doinwestowana kwotą w sumie 88 mln zł do 2021 roku. Z czego 62 mln na inwestycje m.in. budowę nowego pawilonu, a około 26 mln zł to straty, które szpital będzie generował do 2021 roku.

Budowa nowego pawilonu ma być najbardziej kosztowna – to około 40 mln zł. Powierzchnia użytkowa nowego budynku planowana jest na około 4,5-5 ty.s mkw. Ma znaleźć się w nim blok operacyjny, OlOM, część lub wszystkie oddziały o charakterze „ostrym”, centralna izba przyjęć, większość pracowni diagnostycznych oraz niezbędnych pomieszczeń technicznych i pomocniczych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 + 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.