W maju sprawa sądowa odnośnie placu Marii i Lecha Kaczyńskich w Katowicach. Jak poinformowało Stowarzyszenie BoMiasto, sprawę skargi na zmianę nazwy placu Szewczyka na plac Marii i Lecha Kaczyńskich wyznaczono na 17 maja. Stowarzyszenie zostało dopuszczone do rozprawy, o co wnioskowało na początku kwietnia. –  Chcemy żeby głos mieszkańców był słyszany, również w sądzie – deklarował Patryk Białas, prezes BoMiasto.

– Zostaliśmy dopuszczeni do postępowania w sprawie pl. Szewczyka jako strona. Kolejny rozdział naszej walki rozegra się 17.05 w WSA w Gliwicach – poinformowało na Twitterze BoMiasto.

BoMiasto nie ma zaufania do prezydenta Katowic w kwestii zmiany nazwy placu.

– Nie wierzymy i nie ufamy panu prezydentowi, że dobrze będzie pilnował naszych spraw przed sądem w Gliwicach – mówił na początku kwietnia Jarosław Makowski, szef katowickich struktur PO i członek Stowarzyszenia BoMiasto.

Patroni w postaci Marii i Lecha Kaczyńskich od 2016 roku czekali na wyznaczenie odpowiedniego miejsca przez prezydenta Katowic. Ostatecznie o wyborze lokalizacji zdecydował wojewoda zarządzeniem, wykorzystując zapisy tzw. ustawy dekomunizacyjnej. Wywołało spore poruszenie w Katowicach. Jeszcze w grudniu 2017 roku na placu Szewczyka zorganizowano liczny protest. Ostatecznie po naciskach opozycji Rada Miasta Katowice złożyła skargę na zarządzenie wojewody.

W treści skargi podniesiono, że zmiana nazwy powinna być poddana konsultacjom społecznym, co zanegowały służby prawne wojewody uznając skargę za bezzasadną. Ostatecznie o jej losie zdecyduje sąd.

Opublikowany przez BoMiasto.pl 6 kwietnia 2018

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.