Dzisiaj trwa akcja Zielona Środa wprowadzona przez Koleje Śląskie. To oznacza darmowe przejazdy, ale nie dla wszystkich. Trzeba okazać dowód rejestracyjny samochodu.

Akcja „Zielone Środy” została wprowadzona w ramach kampanii „EKO Rok”. Jej celem jest zachęcanie kierowców do wypróbowania bardziej ekologicznych form transportu. W zeszłym miesiącu z darmowych przejazdów skorzystało 2,3 tys. osób.

Reklama

– Chcemy pokazać, że nie traktujemy naszego zaangażowania w walkę o środowisko w sposób doraźny, lecz myślimy o ekologii przez cały rok. Stąd też staramy się, by rok 2018 przebiegał w Kolejach Śląskich pod znakiem eko. Trudno chyba o lepszy moment na tego typu kampanię, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w tym roku to Katowice są gospodarzem szczytu klimatycznego COP 24 – tłumaczył Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich – Transport kolejowy jest kilka razy bardziej ekologiczny niż samochodowy, o czym świadczą tzw. ślady CO2 generowane przez pojedynczego pasażera w różnych środkach transportu. Chcemy to podkreślać nie tylko z myślą o ochronie środowiska, ale także by zachęcić ludzi do korzystania z transportu publicznego, zwłaszcza kolejowego i tym samym odkorkowania miast – dodał.

Drugim flagowym produktem w ramach Eko Roku są bezpłatne przejazdy dla rodziców, którzy wybiorą się w podróż z dziećmi w każdą pierwszą niehandlową niedzielę w miesiącu. Przewoźnik chce w ten sposób zachęcać do aktywnego i zdrowego spędzania czasu, ale również promować kolej wśród najmłodszych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 10 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.