foto: GKS Katowice

31-letni doświadczony napastnik Maciej Urbanowicz podpisał kontrakt z TAURON KH GKS-em Katowice.

Maciej Urbanowicz to postać doskonale znana w hokejowym środowisku. Pochodzący z Gdańska napastnik jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Następnie występował w rodzimym Stoczniowcu oraz w JKH GKS-ie Jastrzębie. Ostatnie trzy sezony spędził w Krakowie. Nowy hokeista GieKSy ma na swoim koncie wiele sukcesów. Z Comarch Cracovią dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Polski. W dorobku ma również dwa Puchary Polski – z drużynami z Krakowa i Jastrzębia. Z JKH GKS-em sięgał również po dwa srebrne i jeden brązowy medal mistrzostw Polski.

Reklama

Maciej Urbanowicz to od kilku lat również ważna postać w reprezentacji Polski. Już w niedzielę nasz napastnik rozpocznie z nią udział w mistrzostwach świata dywizji 1A w Budapeszcie, gdzie zagra obok swoich nowych klubowych kolegów – Jakuba Wanackiego, Mikołaja Łopuskiego i Tomasza Malasińskiego.

– Nie zastanawiałem się długo nad podpisaniem kontraktu. Same rozmowy przebiegły bardzo szybko. W Katowicach powstał mocny ośrodek, a budowana drużyna na kolejny sezon wygląda bardzo ciekawie. Chcę z GieKSą walczyć o najwyższe cele – powiedział Maciej Urbanowicz po podpisaniu kontraktu.

Przypominamy, że wcześniej do TAURON KH GKS-u dołączył Damian Tomasik.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 16 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.