foto: GKS Katowice

23-letni obrońca Damian Tomasik jest pierwszym zawodnikiem, który wzmacnia GieSKę w przerwie pomiędzy rozgrywkami. To perspektywiczny gracz, który ma już na swoim koncie trzy występy w seniorskiej reprezentacji Polski. 

Damian Tomasik dotychczas występował wyłącznie w barwach drużyn z Nowego Targu. Rozpoczynał karierę w sezonie 2012/2013 z lokalnym MMKS-em. Minione rozgrywki Polskiej Hokej Ligi spędził z TatrySki Podhale Nowy Targ i były one najlepszymi w karierze obrońcy. Rozegrał 38 meczów i zanotował 6 bramek i 16 asyst. W fazie play-off pomógł Podhalanom zdobyć brązowy medal ogrywając Comarch Cracovię.

Reklama

– Chciałem spróbować czegoś nowego i myślę, że Katowice są idealnym miejscem na rozwój kariery. Przy wyborze nowego klubu doradzali mi najbliżsi i wspólnie doszliśmy do tego, że GieKSa będzie dobrym dla mnie miejscem do gry w hokeja. Jestem też bardzo zadowolony, że znów będę miał okazję zagrać w jednej drużynie z moim kolegą Patrykiem Wronką. Fakt, że jest zawodnikiem GieKSy też miał znaczenie przy mojej decyzji. Miasto Katowice trochę znam, bo bywałem w nim wcześniej na zgrupowaniach kadry. Myślę, że moje przyjście do TAURON KH GKS-u to będzie pozytywną przygodą w moim życiu – mówi Tomasik.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 + 2 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.