Będą remonty ulic w Katowicach. Zabiegali o nie mieszkańcy. Drogowcy poinformowali, że planują remonty kilku ulic na terenie dzielnicy Dąbrówka Mała. Chodzi m.in. o ulice R. Pitery, Wiertniczą i P. Dytrycha. Remontów od dawna oczekiwali mieszkańcy.

Petycję w sprawie remontu zniszczonej nawierzchni ulicy Romualda Pitery (droga równoległa do linii kolejowej) wystosowali do miasta mieszkańcy domów, zlokalizowanych wzdłuż tej ulicy. Mieszkańcy twierdzą, że nie pamiętają, kiedy był przeprowadzony ostatni remont, a stan nawierzchni jest bardzo zły. Drogowcy z MZUM-u zapewniają jednak, że remont nawierzchni zostanie przeprowadzony jeszcze w tym roku.

Reklama

W lutym tego roku, grupa „Burowiec – Inicjatywa Mieszkańców” wnioskowała o remont nawierzchni jezdni ulicy Wiertniczej, na odcinku od ronda ks. J. Pawlika do ronda Zesłańców Sybiru. Jezdnia również posiada liczne ubytki. W marcu wiceprezydent miasta Bogumił Sobula poinformował, że remont zostanie przeprowadzony do końca maja 2018 r.

– 26 marca 2018 r. w imieniu mieszkańców dzielnicy Dąbrówka Mała ponownie zwróciliśmy się z prośbą o rozważenie możliwości wykonania nawierzchni asfaltowej ulicy Pawła Dytrycha od numeru 11 do końca (nr 21). Na tym odcinku droga jest niedostatecznie utwardzona, tworzy się błoto, kałuże i grzęzawisko (w szczególności podczas intensywnych opadów deszczu). Konieczne wydaje się lepsze utwardzenie nawierzchni, np. poprzez wykonanie nawierzchni asfaltowej. Pismem z dnia 9 kwietnia 2018 r. Miejski Zarząd Ulic i Mostów poinformował, że jest planowana modernizacja tej ulicy – mówi Michał Bulsa z grupy „Burowiec – Inicjatywa Mieszkańców”.

Wiadomo też, że Wydział Rozwoju Miasta UM Katowice aktualizuje dokumentację projektową, opracowaną na zlecenie Zakładu Zieleni Miejskiej, dla łącznika drogowego ul. Styczniowej z terenem rekreacyjnym „Zielony Zakątek” (etap I), w związku z prowadzoną realizacją zagospodarowania „Zielonego Zakątka”.

Wiceprezydent Bogumił Sobula potwierdził też, że we wstępnym planie remontów na 2019 rok uwzględniono remont jezdni ulicy, prowadzącej pomiędzy budynkami przy ul. Przedwiośnie 1-3-5 i ul. Przedwiośnie 1a-3a-5a, a budynkami przy ul. Przedwiośnie 7-9, ul. Przedwiośnie 7a-9a i ul. Przedwiośnie 7b-9b.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 5 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.