Narkotyki / fot. Policja

W Katowicach policjanci zauważyli mężczyznę, który prowadził samochód. Zwrócił ich uwagę, bo wcześniej był zatrzymywany w związku z posiadaniem narkotyków. Na widok policjantów sam oddał im nielegalne substancje, ale to nie był jego jedyny problem.

Miesiąc wcześniej zatrzymano mężczyznę z narkotykami, a teraz przyuważony został w samochodzie. Kontrola okazała się owocna. W dwóch woreczkach, które mężczyzna oddał policjantom znajdowała się amfetamina. Sam też był pod jej wpływem, stracił prawo jazdy.

– W toku przeszukania pojazdu, na tylnych siedzeniach, policjanci znaleźli aparat fotograficzny oraz tablet. Kierujący oświadczył, że przedmioty te należą do niego, lecz wyjaśnienie ich pochodzenia sprawiało mu trudność. Ostatecznie oświadczył, że w nocy kupił je przy dworcu PKP od nieznajomego. Żadna z tych rzeczy nie znajdowała się w bazie rzeczy utraconych. Tablet został „wyczyszczony”, a pamięć aparatu nie zawierała zdjęć – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

Policjanci podejrzewali, że przedmioty mogły zostać skradzione. W ciągu godziny ustalili, że przedmioty te najprawdopodobniej należą do obywatela Włoch oraz podróżującej z nim kobiety.

 – Pomocnym okazała się biegłość policjantów w zakresie elektroniki i jeden z portali internetowych. Policjanci nawiązali kontakt z zaskoczoną kobietą i w rozmowie telefonicznej potwierdzili, że ostatniej nocy, w trakcie podróży pociągiem z Krakowa do Warszawy, zorientowała się ze swoim przyjacielem, że zostali okradzeni. Między innymi zginął aparat fotograficzny i tablet – podkreślają policjanci.

Kobieta nie zgłosiła jeszcze faktu kradzieży z powodu nie posiadania przy sobie dokumentów zakupu tych rzeczy. Jak zaznaczają mundurowi aparat i tablet zostały zabezpieczone i wrócą do swoich prawowitych właścicieli.

Kierowca odpowie za posiadanie środków odurzających i kierowanie pod ich wpływem, niewykluczone, że czekają go zarzuty kradzieży lub paserki. To jednak wyjaśni postępowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.