Akcja Katowickie Kilometry Dobra / fot. GKS Katowice

W Katowicach pomoc liczą w kilometrach, które przekładają się na złotówki. W tym przypadku zebrano ich już prawie 45 tysięcy. Pieniądze przeznaczone zostaną na działalność „Domu Aniołów Stróżów”, który pomaga dzieciom z tzw. dzielnic biedy.

Akcja „Katowickie Kilometry Dobra. DLA ODMIANY życia dzieci i młodzieży” , która odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kilometry Dobra”, rozpoczęła się 1 marca. Z każdym kolejnym tygodniem gromadzi coraz więcej zaangażowanych osób. W poniedziałek do akcji przyłączają się drobni przedsiębiorcy. A wszystko dzięki dedykowanej im inicjatywie „Sztafeta Kilometrów Dobra. Miejsce z Sercem”.

– W akcję zaangażowało się wiele lokali i punktów usługowych. Każdy z nich zdecydował się umieścić w ofercie produkt lub usługę, z której część lub całkowity dochód będzie przeznaczony na wakacje i prowadzenie świetlic terapeutycznych dla dzieci. I tak na przykład od najbliższego poniedziałku będziemy mogli Was zaprosić na smak dnia do LODOWATO, czy lunch do Fantasmagorii. Do akcji dołączył również Sweet Home Silesia – tam warto wpaść na monodeser w każdą środę. Natomiast na burgera w Moodro Bisto&Cafe zapraszamy szczególnie we wtorki, czwartki i soboty. Podobnych miejsc z sercem jest wiele i wciąż pojawiają się nowe. Warto więc śledzić naszego FB, gdzie co tydzień w każdy poniedziałek publikować będziemy menu charytatywne z informacjami gdzie i u kogo można zamówić dobrą rzecz. Już teraz dziękujemy i zachęcamy do włączenia się i stworzenia Miejsca z Sercem. Akcja trwa do 25 maja  – mówi Magdalena Jańczuk z „Domu Aniołów Stróżów”.

Reklama

Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, w której co roku mogą wziąć udział organizacje z całego świata. Jej pomysłodawcą jest Polski Instytut Filantropii. Dzięki kampanii w ciągu ostatnich czterech lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 3,2 mln zł na realizację 130 projektów. 5. edycja Kampanii rozpocznie się 1 marca i potrwa do 3 czerwca 2018 roku.

„Dom Aniołów Stróżów” od 25 lat działa na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin wykluczonych społecznie z po górniczych i po hutniczych dzielnic biedy. Na Śląsku i w Zagłębiu prowadzi nieodpłatnie 8 świetlic terapeutycznych, klubów malucha oraz klubów rozwoju dzieci i młodzieży, programy uliczne i poradnię rodzinną. Codziennie opiekuje się ok. 130 dziećmi w wieku 2,5 do 18 lat, a w programach ulicznych dociera z ofertą nieodpłatnych zajęć i opieki do ok. 600 dzieci rocznie. Poradnia rodzinna wspomaga ok. 80 rodzin.

– Szlifujemy nasze „dzieci węgla” tak, by uwierzyły w siebie i stawały się diamentami. Na co dzień kierujemy się ideą „dawania wędki, a nie ryby”. Aby „aniołowych wędek” rozdać jak najwięcej potrzebujemy wsparcia ludzi dobrej woli, dlatego zwracamy się do wszystkich chętnych z prośbą o zaangażowanie w tą wyjątkową akcję – podkreśla stowarzyszenie.

Chcesz wspomóc akcję? Wystarczy, że wejdziesz na stronę kilometrydobra.pl lub anioly24.pl i klikniesz wpłać. 1 metr dobra to 44 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.