Jak poinformowała Marta Zawada-Dybek z Prokuratury Okręgowej w Katowicach matka dziecka, które z urazem głowy trafiło do szpitala, a następnie zmarło, usłyszała zarzut zabójstwa. Wcześniej kobiecie przedstawiono w śledztwie zarzut spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała dziecka.

25-latka z zarzutami jest mieszkanką Bytomia. Jej 4 miesięczna córka z urazem głowy trafiła do szpitala w Chorzowie 9 stycznia. Pogotowie wezwał jej 34-letni ojciec, który zauważył, że dziecko nie oddycha. Na oddziale intensywnej opieki medycznej dziewczynka walczyła o życie kilkanaście dni. 22 stycznia zmarła.

Reklama

O zdarzeniu wezwane pogotowie powiadomiło policję.

Policjanci kiedy dotarli do wskazanego im przez pogotowie mieszkania, zastali tam będącego w stanie nietrzeźwym mężczyznę, który opiekował się dwojgiem pozostałych dzieci w wieku 2 i 6 lat – wyjaśnia Marta Zawada-Dybek. Ojciec dziewczynki usłyszał zarzut narażenia na utratę zdrowia i życia dziecka, podobny zarzut usłyszała jej matka.

– Uzyskana w ostatnim czasie szczegółowa opinia biegłych Zakładu Medycyny Sądowej potwierdziła, iż doznany przez dziecko uraz głowy, miał charakter czynny – czytamy w komunikacie prokuratury. Matka dziecka nie przyznała się do winy, odmówiła składania wyjaśnień, obecnie znajduje się w tymczasowym areszcie.

Dwójka starszych dzieci przebywa obecnie w rodzinnym domu dziecka. Śledztwo ma wyjaśnić czy opieka nad wszystkimi dziećmi w rodzinie była sprawowana prawidłowo.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 7 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.