Miasto właśnie kupiło dom przy ul. T. Kościuszki 165, w którym mieszkał kompozytor Wojciech Kilar. Koszt to prawie 800 tys. złotych. Nadal nie wiadomo co stanie się z obiektem. Miasto przyznaje, że na razie nie ma konkretnego pomysłu, wiadomo, że zostanie przeznaczony na cele kulturalne. 

Katowice kupiły dom za 790 tys. zł. Zarządzenie w tej sprawie w drugiej połowie lutego wydał prezydent Marcin Krupa. W budynku przez wiele lat mieszkał Wojciech Kilar, sławny kompozytor. W lutym władze informowały, że dokładnie jeszcze nie wiadomo, na co zostanie przeznaczony obiekt. – Trwają analizy – usłyszeliśmy w magistracie. Padały sugestie o urządzeniu tu placówki kulturalnej: muzeum lub centrum edukacji muzycznej.

Reklama

Po ponad miesiącu nadal nie wiadomo co stanie się z budynkiem przy ul. T. Kościuszki. Dom stoi pusty, a pieczę nad nim sprawuje magistrat. Przez ponad miesiąc nie podjęto wiążących decyzji.

[…] W odpowiedzi na pytanie dot. sposobu zagospodarowania wilii Kilara przy ul. Kościuszki przez Miasto Katowice uprzejmie informuję, że obiekt ten zostanie przeznaczony na cele kulturalne. Gdy zapadną decyzje dotyczące szczegółów w tym zakresie – będziemy o nich informować – poinformował na początku kwietnia Wydział Kultury Urzędu Miasta Katowice.

Nieoficjalnie urzędnicy przyznają, że obecnie zinwentaryzowano znajdujące się w domu sprzęty i wyposażenie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 20 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.