Marcin Dworak

6 osób chciało zostać metropolitalnym oficerem rowerowym. Metropolia ma oficera rowerowego. Konkurs na to stanowisko wygrał Marcin Dworak, były dziennikarz radia Eska, który niedawno zajmował się koordynowaniem projektu dróg rowerowych w Będzinie.

W sumie 6 osób chciało zostać oficerem rowerowym w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. – Trzy z nich spełniły wymagania formalne i zostały zakwalifikowane do następnego etapu, czyli do testu merytorycznego oraz rozmowy kwalifikacyjnej – wyjaśnia Kamila Rożnowska, rzecznik GZM-u.

Reklama

Dworak będzie odpowiedzialny za współpracę z organizacjami pozarządowymi i całym środowiskiem rowerzystów w Metropolii. W jego rękach będzie też „opracowanie koncepcji Roweru Metropolitalnego i przekonanie mieszkańców, że rower to normalny środek transportu, którym można swobodnie dojechać do pracy, szkoły czy na studia”.

– Przez prawie 20 lat byłem niemal „przyspawany” do samochodu. Kilka lat temu przesiadłem się na rower, a moje wyjazdy za granicę tylko ten proces przyspieszyły – mówi Marcin Dworak, metropolitalny oficer rowerowy. – Zobaczyłem tam inne nastawienie do roweru – że nie jest tylko elementem rekreacji, a żeby na nim jeździć nie trzeba wyposażyć się w specjalne strój kolarski. Rower to normalny środek transportu, którym można swobodnie przemieszczać się nawet w marynarce – podkreśla i dodaje, że do pracy w Urzędzie Metropolitalnym zamierza dojeżdżać na rowerze właśnie.

9 kwietnia ma się odbyć pierwsze posiedzenie przedstawicieli Metropolii z osobami odpowiedzialnymi za politykę rowerową w 41 gminach GZM oraz na szczeblu wojewódzkim.

Metropolia wyliczyła też główne zadania przed nowym oficerem rowerowym. To m.in. opracowanie studium tras rowerowych, aktualizacja standardów dotyczących infrastruktury rowerowej, czyli dokumentu przygotowanego jeszcze przez Górnośląski Związek Metropolitalny oraz opracowanie koncepcji funkcjonowania systemu Roweru Metropolitalnego tak, aby rowerami miejskimi można było swobodnie przemieszczać się po GZM.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 29 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.