Przebudowa ul. Kościuszki / fot. UM Katowice

Będą utrudnienia w Piotrowicach. Rusza przebudowa skrzyżowania ul. Kościuszki z Armii Krajowej. Od 12 kwietnia należy spodziewać się utrudnień, bo wtedy ruszą prace na odcinku o długości około 3 km wzdłuż ulicy Kościuszki w Katowicach.

– Zawężenie prawego pasa ul. Kościuszki (kierunek od Mikołowa do centrum, do rzeki Ślepiotki) zostanie wprowadzone 12 kwietnia i będzie obowiązywało do września 2018 roku. Utrzymane zostają dwa pasy w obydwu kierunkach jazdy wzdłuż ul. Kościuszki, tak aby kierowcy jak najmniej odczuli zmiany w organizacji ruchu – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

W tym czasie prowadzone będą prace w zakresie poszerzenia ul. Kościuszki, stworzenia łącznic dla nowego skrzyżowania, powstaną ściany szczelinowe oraz wykonane zostaną sieci uzbrojenia podziemnego.

Reklama

– Wraz z pracami W związku z prowadzonymi pracami wprowadzony zostanie zakaz wjazdu z ul. Kościuszki w ul. Sobocińskiego i ul. Małachowskiego. Dojazd do tych ulic zostanie poprowadzony ul. Armii Krajowej i ul. Jankego. Dojazd do ul. Harcerzy Września 1939 będzie utrzymany w śladzie istniejącego łącznika, natomiast będzie na nim wprowadzony ruch jednokierunkowy – wyjazd z ul Harcerzy Września 1939 roku poprowadzony zatem będzie do ul. Armii Krajowej – informują urzędnicy.

Istniejący przystanek autobusowy Piotrowice Fabryka Maszyn pozostanie w dotychczasowym miejscu. Ta przebudowa o wartości ponad 67 mln zł zakończy się w drugiej połowie 2019 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 12 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.