Minister Sportu i Rekreacji Witold Bańka i Marcin Krupa prezydent Katowic / fot. UM Katowice

Minister podpisał umowę z miastem Katowice. Dzisiaj minister sportu i turystyki Witold Bańka podpisał w Katowicach umowę regulującą obowiązki w trakcie organizacji Światowej Konferencji Antydopingowej. Miasto Katowice będzie współorganizatorem wydarzenia, na które przyjedzie 2 tys. delegatów z całego świata. W 2019 roku to Katowice mają stać się centrum walki z dopingiem w sporcie.

Obecnie nie mówi się jeszcze o konkretnych kosztach przedsięwzięcia, te jednak dla Katowic mają być niewielkie. Miasto zapewni obiekt Międzynarodowego Centrum Kongresowego, w ramach swoich tzw. darmowych dni, które ma zagwarantowane w umowie z operatorem Spodka i MCK. Pozostałą część wydatków weźmie na siebie ministerstwo i sponsor prywatny. Zyskać mają też sąsiadujące miasta na wydarzeniach towarzyszących.

Reklama

W stolicy Górnego Śląska w 2019 roku zostaną m.in. wybrane nowe władze WADA oraz zatwierdzone zmiany w Światowym Kodeksie Antydopingowym. Równocześnie z obradami odbywają się posiedzenia organów statutowych Światowej Agencji Antydopingowej – Komitetu Wykonawczego oraz Zarządu.


Posłuchajcie, co powiedział minister sportu i rekreacji Witold Bańka, o podpisanej dzisiaj umowie:


– W kwestii dopingu wszyscy musimy mówić jednym głosem. Musimy szukać nowych sposobów na walkę z nim i przypominać, że tylko czysty, uczciwy sport ma sens – mówi minister Witold Bańka.  – W listopadzie 2019 roku Katowice staną się globalnym centrum walki z nieuczciwą rywalizacją. Tu będziemy szukać nowych kierunków antydopingowej polityki – dodaje przedstawiciel Rady Europy w Komitecie Wykonawczym WADA.

Katowice wygrały starania o tytuł gospodarza m.in. z Muskat (Oman) i Genewą (Szwajcaria). Umowę ze Światową Agencją Antydopingową na organizację konferencji w Katowicach podpisał  w listopadzie 2017 r. minister Bańka, który jest jednocześnie członkiem Komitetu Wykonawczego tej organizacji.

– To doskonała okazja, by pokazać stolicę ponad 2-milionowej metropolii najważniejszym osobom światowego sportu i promować cały nasz region w skali globalnej – mówi [rezydent Katowic Marcin Krupa.


Posłuchajcie, co powiedział prezydent Katowic Marcin Krupa o dodatkowych wydarzeniach dla uczestników:


Wydarzenie organizowane w Katowicach będzie piątą edycją cyklicznej imprezy. Poprzednie odbyły się w Lozannie, Kopenhadze, Madrycie i Johannesburgu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 11 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.