Miejsc parkingowych zabraknie, będzie okupacja Tysiąclecia. Utrudnienia na drogach to mało powiedziane. We wtorek 27 marca zagra na Stadionie Śląskim reprezentacja Polski i Korei Południowej. Wiadomo, że nie zapewniono wystarczającej liczby miejsc parkingowych dla kibiców, więc parkować będą gdzie popadnie. Nie tylko okupowany będzie Park Śląski, ale również sąsiadujące z nim osiedle Tysiąclecia.

Na mecz przyjechać ma 50 tys. kibiców. Gdzie zaparkować samochód? No właśnie tutaj pojawi się problem. Wjazd do Parku Śląskiego będzie niemożliwy.

– 27 marca, od godzin porannych, przy ul. Parkowej nie będzie możliwości zjazdu z ronda na parking przy Galerii AKS. Nie będzie też możliwy wyjazd z parkingu przy Galerii AKS na rondo. Parkowa stanie się ulicą jednokierunkową (ruch od strony ul. Katowickiej) z zastrzeżeniem, że od godziny 16, kibice będą mogli parkować pojazdy po stronie wyznaczonej przez policję. Po zapełnieniu wszystkich dostępnych miejsc, ul. Parkowa zostanie zamknięta od skrzyżowania z ul. Katowicką, a wjazd będzie możliwy tylko dla posiadaczy specjalnych identyfikatorów. Miejsca parkingowe będą dostępne też na terenie dawnych Międzynarodowych Targów Katowickich (wjazd od ulicy Bytkowskiej), a także przy parku linowym (150 miejsc) – informuje w komunikacie Park Śląski.

Reklama

Policja zachęca do przyjazdu komunikacją miejską, bo miejsc parkingowych po prostu zabraknie.

– Ponieważ organizator imprezy nie zapewnił w obrębie stadionu, jak również parku, rekomendowanych miejsc parkingowych dla kibiców, zaleca się osobom nie posiadającym specjalnych przepustek PZPN o zrezygnowanie z przyjazdu swoim pojazdem w rejon stadionu. Dla uczestników imprezy uruchomiona zostanie dodatkowa komunikacja tramwajowo-autobusowa oraz kolejowa pociągów „Kolei Śląskich”, z której będzie można korzystać bezpłatnie, w dniu imprezy od godz. 9.00 do godz. 1.00 dnia następnego, na podstawie posiadanego biletu na mecz – informuje katowicka policja.

Trzeba się też liczyć, że miejsca parkingowe w Strefie Kultury mogą być bardzie oblegane z powodu meczu. W końcu tramwajem do Chorzowa rzut beretem. Jak wcześniej informowaliśmy, będą też utrudnienia na drogach.

Miasto Katowice:

  • ulica Chorzowska – na odcinku od ulicy Dębowej do granicy z Chorzowem – obowiązywać będzie zakaz zawracania oraz zakaz zatrzymywania się i postoju wraz z informacją, że pojazd zostanie odholowany w przypadku niezastosowania się do obowiązującego zakazu;
  • ulica Bracka – od DTŚ do ulicy Chorzowskiej – obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju wraz z informacją, że pojazd zostanie odholowany w przypadku niezastosowania się do obowiązującego zakazu;
  • takie samo oznakowanie, jak wskazane powyżej, zostanie wprowadzone na pasie rozdzielającym jezdnie w ciągu ul. Chorzowskiej – od wjazdu na Rondo Sławika, a ul. Katowicką.
  • ulica Chorzowska – obowiązywać będzie zakaz wjazdu w osiedle 1000–lecia (zakaz nie dotyczy wjazdu dedykowanego dla autobusów komunikacji miejskiej).

Miasto Chorzów:

  • ulica Parkowa – wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na odcinku od ul. Katowickiej w kierunku ulicy Kościuszki;
  • wprowadzony zostanie zakaz wjazdu na teren Centrum Handlowego „AKS” w Chorzowie od ul. Parkowej – wjazd na teren centrum handlowego możliwy będzie jedynie od strony ulicy Katowickiej;
  • w dniu organizacji meczu wprowadzony zostanie również zakaz wjazdu na teren Parku Śląskiego w Chorzowie, za wyjątkiem osób upoważnionych, posiadających specjalne przepustki wydane przez Polski Związek Piłki Nożnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.