Ćwiczenia w Spodku / fot. Policja

Kierowcy się oburzają, bo aleja Korfantego jest zablokowana, podobnie rejony przy Strefie Kultury. Utrudnienia w ruchu wywołały ćwiczenia służb w Spodku przed Szczytem Klimatycznym. Ćwiczy m.in. policja, straż pożarna, ABW i CBŚP.

– W rejonie „Spodka” mogą wystąpić dzisiaj utrudnienia w ruchu drogowym, zmiana jego organizacji oraz trudności z parkowaniem – wyjaśniają śląscy policjanci.

W ramach ćwiczeń sprawdzane jest współdziałanie wszystkich służb i instytucji w przypadku wystąpienia ataku terrorystycznego.

– Wszystkie służby będą musiały wykazać się takim samym zaangażowaniem, jak podczas realnego wystąpienia takiego zagrożenia. Zabezpieczenie terenu, zapewnienie drożności dróg dla podmiotów biorących udział w akcji, czy pilotaż kolumn służb ratowniczych, z pewnością spowodują rzeczywiste wystąpienie utrudnień w ruchu w okolicach „Spodka” – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

Policja apeluje aby dzisiaj unikać przejazdu w okolicy Spodka. Kierowcy, którzy już się tam znajdą, mogą spotkać się ze zmianą organizacji ruchu, zamknięciem niektórych dróg i przejść, czy też wyłączeniem z użytkowania pewnych parkingów.

– Dynamicznie zmieniający się scenariusz działań może spowodować konieczność ręcznej regulacji ruchu przez policjantów. Dlatego też bardzo prosimy o dostosowanie się do poleceń wydawanych przez mundurowych – wyjaśnia rzecznik komendy wojewódzkiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 + 1 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.