Federacja Organizacji Rowerowych Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (FORM) / fot. O. Lewczuk / Rowerowe Katowice

Powstała Federacja Organizacji Rowerowych Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (FORM), która ma dbać o interesy rowerzystów na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, ale nie tylko. W ramach federacji jest silna reprezentacja Katowic, ale rowerzyści są otwarci na członków również spoza terenów Metropoli.

– Do współpracy zapraszamy stowarzyszenia z obszarów Metropolii i miast sąsiadujących – mówi Aleksander Uszok z Rowerowych Katowic, który został wiceprezesem rejestrującej się właśnie Federacji, którą do życia powołało 6 organizacji z różnych miast, które działają na rzecz rowerzystów.

Reklama

Powstanie federacji rowerowej

Wczoraj o godzinie 18:31 powstała Federacja Organizacji Rowerowych Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (FORM). Organizacja ta ma na celu łączenie organizacji rowerowych z Metropolii i okolic, koordynację ich działać oraz współpraca i dialog z władzami tworzącej się właśnie Metropolii.

Opublikowany przez Rowerowe Katowice na 21 marca 2018

Federacja ma być stroną społeczną w kontaktach z urzędnikami nie tylko Metropoli, ale i samych miast. Jej działanie ma się opierać głównie na staraniach o budowę spójnej infrastruktury rowerowej w regionie. Na razie mamy sytuację, że miasta ze sobą nie koordynują inwestycji rowerowych i tak w jednym mieście kończy się droga rowerowa, w drugim natomiast nie ma kontynuacji. To właśnie chcieliby zmienić rowerzyści.

W przyszłym tygodniu ma się odbyć pierwsze robocze posiedzenie zarządu Federacji, na którym zostanie opracowany program i cele. Powstanie też zespół roboczy, który będzie zajmował się głównie infrastrukturą rowerową w miastach.

Federację założyły: Stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa, Stowarzyszenie Gliwicka Rada Rowerowa, Fundacja Aktywni Społecznie AS Ruda Śląska, Stowarzyszenie Sportowe NOL-Tychy, Stowarzyszenie Rowerowy Bytom, Stowarzyszenie Rowerowe Katowice.

Prezesem został Jan Brzost, działacz rowerowy z Dąbrowy Górniczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 13 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.