Marcin Krupa wręczający dziecku pluszaka / fot. UM Katowice

Prezydent Katowic wręczył dzieciom pluszaki i otworzył nowy oddział żłobka miejskiego na osiedlu Tysiąclecia. Przy Al. Krzywoustego 9 miejsce znalazły 42 maluchy. Już wiadomo, że będzie więcej miejsc, ale w innym rejonie – w Katowicach-Kostuchnie. 

Kto ma małe dziecko ten wie, że żłobek bywa koniecznością, dlatego nie bez znaczenia jest ilość miejsc w żłobach przy wyborze lokalizacji stałego zamieszkania. W Katowicach na osiedlu Tysiąclecia pojawił się nowy oddział żłobka miejskiego. Dzisiaj uroczyście otworzył go prezydent Katowic Marcin Krupa, który wręczył maluchom pluszaki.

Powierzchnia żłobka to 600m2, o bezpieczeństwo 42 maluchów będzie troszczyło się 10 opiekunek. Łączny koszt utworzenia tej placówki, obejmujący m.in. roboty budowlane związane z adaptacją i remontem obiektu oraz koszty wyposażenia – to 3,1 mln zł.

Reklama

– Rekrutacja do tej placówki już się zakończyła, a ze względu na wymogi projektu priorytetowo potraktowano rodziny, którym pobyt dziecka w oddziale pozwoli wrócić na rynek pracy – poinformowali urzędnicy.

Na przełomie maja/czerwca w Katowicach-Kostuchnie pojawi się dodatkowo 60 miejsc dla maluchów. Właśnie trwają prace budowlane przy ul. Boya-Żeleńskiego 30, których wartość wynosi około 3,8 mln zł.

Od 1 marca w Katowicach obowiązują dodatkowe kryteria przy naborze do oddziałów żłobka miejskiego.

– Podjąłem decyzję, by podczas przyjmowania dzieci do żłobka preferować naszych mieszkańców. Jeżeli przynajmniej jeden z rodziców lub opiekunów prawnych odprowadza w Katowicach podatek – to podczas ubiegania się o miejsce w żłobku przyznamy dodatkowych 50 punktów na dziecko. Jeżeli ktoś w Katowicach płaci podatki – to te środki możemy przeznaczać później na budowę nowych placów zabaw, rewitalizację skwerów osiedlowych lub inne ważne dla katowiczan inwestycje. Z drugiej strony zakładam, że takie działanie będzie zachętą dla osób, które w Katowicach już mieszkają – by także tutaj się zameldowały – mówi prezydent Marcin Krupa.

W latach 2015 – 2016 powstało w Katowicach 170 nowych miejsc w żłobkach. Dziś jest ich łącznie 831.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.