Reklama

Nie wyrzucaj, tylko napraw. W Katowicach zrobisz to za darmo w specjalnej kawiarence. Jak naprawić przedmiot codziennego użytku w Katowicach? Najlepiej bezpłatnie, a w dodatku przy kawie i ciastku. Stowarzyszenie Wolnej Herbaty organizuje w Katowicach Repair Cafe, czyli kawiarenkę naprawczą.

Pierwsza katowicka kawiarenka naprawcza odbędzie się 7 kwietnia (sobota) w godzinach 14:00-18:00 w Klubie osiedlowym „Północna” przy ul. Północna 32 w Piotrowicach. Pojawią się w jej takcie eksperci od naprawiania przedmiotów codziennego użytku – elektroniki, biżuterii, ubrań, komputerów czy rowerów.

Reklama

– Kawiarenka naprawcza w Katowicach jest drugą taką inicjatywą w Polsce, natomiast na świecie jest już prawie 1500 zarejestrowanych kawiarenek w Repair Cafe International. Kawiarenki takie opierają się na budowaniu społeczności lokalnych, a ekspertami są wolontariusze, którzy pomagają i uczą innych jak naprawiać przedmioty – zaznacza Danuta Chodakowska, ze Stowarzyszenia Wolnej Herbaty.  – Głównym celem kawiarenki jest promocja wielokrotnego używania i naprawiania przedmiotów oraz zwrócenie uwagi na potrzebę ograniczenia ilości produkowanych odpadów przez mieszkańców – dodaje Chodakowska.

Kawiarenkę naprawczą będzie można też wspomóc. Chodzi o narzędzia i artykuły, które przydadzą się w trakcie organizacji kolejnych kawiarenek naprawczych w regionie.

W trakcie wydarzenia istnieje możliwość dotowania narzędzi oraz artykułów krawieckich na rzecz organizacji kolejnych kawiarenek naprawczych w regionie.

Wydarzenie jest organizowane przez Stowarzyszenie Wolnej Herbaty przy współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Silesia” w Katowicach i współfinansowane z budżetu Miasta Katowice.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.