Teraz nie musisz się przejmować, że nie potrafisz grać na pianinie, gitarze czy perkusji. Nie potrafisz zrobić dobrego włoskiego tiramisu? Też będzie szansa, a gdyby potrzeba było poprawić angielski, to godzina w towarzystwie autentycznego Anglika może się bardzo przydać. Nowe umiejętności będzie można wylicytować w trakcie Aukcji Charytatywnej, którą organizuje Fundacja Futprints.

Aukcja odbędzie się już 14 marca, w katowickim klubie Królestwo, w godzinach 20.30 – 21-30. Zebrane pieniądze mają być wykorzystane na działania statutowe Fundacji, w tym przede wszystkim prowadzenia Centrum Społecznościowego” przy ul. Kordeckiego 5, w którym wsparcie uzyskują różne grupy: osoby bezdomne, osoby ubogie, obcokrajowcy czy seniorzy.

Reklama

Chodzi o podstawowe rzeczy, z których korzysta się w Centrum Społecznościowym jak kawa, herbata, cukier, a także materiały na warsztaty tam organizowane. Zebrane środki mają też wspomóc działania prowadzone w schroniskach dla bezdomnych kobiet i kobiet z dziećmi – Fundacja organizuje dla nich spotkania, pikniki, warsztaty plastyczne i rękodzieła.

Aukcja Charytatywna jest społeczną inicjatywą wolontariuszy i przyjaciół Fundacji. Każdy z nich wystawia do licytacji „swoje umiejętności, zainteresowania czy przedmioty o szczególnym znaczeniu (np. przypominają o rodzinnych stronach, przypominają przyjaciół czy też dobrze spędzony czas). Oferowane przedmioty będzie można nabyć w trakcie licytacji.

Co będzie można kupić? Lekcje gotowania oryginalnego włoskiego tiramisu. Można też licytować się o lekcje języka arabskiego czy niemieckiego, które poprowadzą native speakerzy. Wśród licytowanych “przedmiotów” są również lekcja makijażu, bilety na koncert w NOSPR, oryginalny ser Gouda, korepetycje z matematyki czy nauka haftu krzyżykowego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 24 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.