Samochodem wjechali do marketu w Katowicach. Dzisiaj doszło do nietypowego włamania. Zamiast wytrychu złodzieje użyli samochodu i staranowali drzwi wejściowe do marketu. Zamaskowani mężczyźni okradli kantor. Policja opublikowała nagranie ze zdarzenia, szuka sprawców.

– Do zdarzenia doszło dzisiaj tuż przed 3.00 nad ranem przy ulicy Radockiego w Katowicach. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, sprawcy wjechali do marketu taranując drzwi samochodem. Następnie po sforsowaniu drzwi dostali się do kantoru mieszczącego się w tym markecie. Skradli z niego kasetę z pieniędzmi. Złodzieje porzucili volkswagena, którego użyli do staranowania drzwi, a następnie uciekli innym autem – mówi Aneta Orman z katowickiej policji.

Reklama

Samochód użyty do włamania został wcześniej skradziony w Sosnowcu. Śledczy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i ślady kryminalistyczne.

– Obecnie policjanci ustalają i przesłuchują również świadków oraz przeglądają zapisy monitoringu. Już ustalono, że zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery. Dzięki nagraniom z monitoringu sklepowego wiadomo, że sprawców było co najmniej dwóch – informuje policja.

Niestety sprawcy byli zamaskowani, więc ich identyfikacja będzie utrudniona.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje o zdarzeniu lub mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzn, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 32 200 25 55, 32 200 2961 lub 112.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 5 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.